Bambus

Bambus: Co všechno se z něj dá pořídit do bytu?

Neustále se hledají nové a nové materiály, které by nezatěžovali přírodu, dali by se dobře zpracovat a také snadno obnovit. Takovým materiálem je třeba bambus. Jak ho lze v interiérech využít a jaké má výhody?

Pevný, odolný a ještě přináší štěstí

Bambus je podstatně pevnější než náš dub. Zároveň se nesmršťuje ani neroztahuje jako dřevo. Než však bambus doroste plné zralosti, trvá to minimálně 5 let.  Bambusy na zahradě se přizpůsobí jakýmkoliv podmínkám. Na jejich růst totiž nemá vliv ani teplota, vítr nebo vlhkost. Dokonce je nemusíte hnojit či použít pesticidy. Navíc vlákna bambusu vykazují protiplísňové a antibakteriální účinky. Bambus také dokáže spotřebovat velké množství kysličníku uhličitého a zároveň vyprodukovat ještě více kyslíku než ostatní stromy a to vlastně bambus není strom, ale tráva.  A podle Feng Shui přináší bambus štěstí a úspěch do domu, takže není od věci si takovou rostlinu bambusu pořídit, dá se pěstovat i v malém květináči. A pokud na tyto věci nevěříte, pořiďte si bambus jenom proto, že zkrášlí váš byt.

Bambus v interiéru

V interiérech se bambus nejčastěji používá při výrobě podlah především s vysokou odolností a originální kresbou. Taková podlaha je vhodná do místností, kde se teplota a vlhkost mění, protože bambus si udrží svůj tvar za jakýchkoli podmínek. Kromě odolnosti je jeho velkou výhodou také lehkost, takže se dá využít i při výrobě nábytku. V nabídce jsou komody, konferenční stolky nebo knihovny. Jelikož je bambusový nábytek natolik odolný vůči vlhkosti vzduchu, skvěle se do hodí do koupelen.

Doplňky z bambusu

Nadčasový vzhled bambusu si oblíbili i někteří návrháři, kteří z něj vyrábí nejrůznější doplňky do bytu. Můžete si tak zakoupit třeba věšák, poličky, nástěnné hodiny a další vybavení do koupelen a kuchyní. Dokonce kuchyňské pomůcky, jako jsou například bambusové nože na ovoce a zeleninu, nenarušují přirozenost potravin, takže si zachovají svou chuť i vitamíny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *