Seznamte se s rostlinami, které vám doma pomohou

Břečťan

Dopřejte si hluboký a ničím nerušený odpočinek a obklopte se pokojovými rostlinami, které vám poskytnou čistý a zdravý vzduch. Víme, které pokojové rostliny jsou vhodné do našich ložnic. Spánek je důležitou součástí života. Jeho kvalita a délka ovlivňují vaši fyzickou i duševní pohodu. Ovlivňuje naše zdraví, délku života, pracovní výkon, pozornost a náš duševní stav. Skvělý noční spánek je proto opravdu důležitý!

Kvalitu odpočinku ovlivňuje řada proměnných. Neovlivníte ho jen svým způsobem života a pravidelným režimem, výběrem spacího polštáře a lůžkovin nebo dokonce teplotou a osvětlením v místnosti, ale navíc i pokojovými rostlinami. Pojďme tedy zjistit, které pokojové rostliny mohou zlepšit váš spánek.

Rostliny pro zklidnění mysli

Levandule je v první řadě běžně využívanou rostlinou, která dokáže vytvořit dokonalé podmínky pro usínání a zaručit klidný a ničím nerušený spánek. Její nádherná vůně vás skutečně ukolébá ke spánku. Uvede vás do stavu uvolnění, zklidní vaši mysl, uvolní celé tělo a jako bonus – odpuzuje hmyz. Věděli jste například, že vadí komárům? I sladce vonící jasmín se může pochlubit uklidňujícím účinkem srovnatelným s levandulí. Stejně jako ona může nabídnout pomoc při spánku, zmírnit neklid a uvolnit nervy.

Rostlina, která pohlcuje prach

Kvetoucí fialka je známou pokojovou rostlinou, která ozdobí každou místnost, včetně vaší. V každém případě jen málokdo ví, že při zkrášlování vaší domácnosti může očistit vzduch od prachu. A to jen díky chlupatým lístkům, které dokážou vše zachytit. Ale pozor! Je opravdu důležité, abyste je pravidelně zbavovali prachu, jinak bude účinek opačný.

Fialky
Foto: Pixabay

Odstraňte ze vzduchu toxiny

Už dlouho se ví o tom, že rostlina zvaná lopatkovec, funguje jako přírodní čistič vzduchu. Nejenže zvlhčuje vzduch v místnosti, ale navíc likviduje plíseň ze vzduchu. Zbavuje ho benzenu, formaldehydu a dalších nebezpečných chemikálií, které se uvolňují například z nábytku, tapet a koberců.

Pokojové rostliny, které v noci dodávají kyslík

Nemáte pokojové rostliny ve svém pokoji, protože si myslíte, že vám berou kyslík a v noci vydechují oxid uhličitý? Pak si pořiďte aloe veru, tenuru, yuku nebo rostlinku, která je známá sice pod nelichotivým názvem tchynin jazyk, ale je velmi účinná. Jako jedna z mála v noci přijímá oxid uhličitý a vydechuje kyslík, čímž výrazně zvyšuje kvalitu ovzduší v místnosti.

Foto: Pixabay

Břečťan zlepšuje dýchání

Břečťan popínavý je ideální pokojová rostlina zejména pro astmatiky a alergiky, protože dokáže podstatně snížit množství alergenů ve vzduchu. Ale navíc vzduch zvlhčuje a zbavuje jej nebezpečných jedů. Výhodou je navíc skutečnost, že mu bude vyhovovat nižší teplota, která je zásadní pro kvalitní spánek.

Zdroje info: pestujeme.cz, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Pixabay