Šetřič vody

Šetřiče vody – jak vybrat ten správný

Máte velkou spotřebu vody a chtěli byste ji snížit? Uvažujete nad pořízením šetřiče, ale nevíte, jaký si vybrat? Šetřič vody je moderním doplňkem do každé domácnosti. I když třeba máte v koupelně či v kuchyni nainstalovanou úspornou baterii nebo máte toaletu s úsporným splachovacím systémem, tak se vyplatí investovat do šetřiče, který vaši spotřebu sníží na minimum a vy díky němu ušetříte až tisíce korun ročně.

Na co si dát pozor při instalaci šetřiče vody

Instalace šetřiče není složitá. V případě výrobků značky WATERSAVERS® zvládne montáž i naprostý laik. Značka rozlišuje tři typy šetřičů, a to šetřiče na vodovodní baterie (k umyvadlu a ke dřezu), na sprchové baterie a na toalety (takzvané WC STOPy). Šetřič se instaluje tak, že nahradí původní perlátor.

Při koupi si dejte pozor, aby měl stejný závit. Jinak vám nepůjde našroubovat. V případě dřezových a umyvadlových baterií je velikost šroubení přibližně o průměru pětikorunové mince. Když jde o vanové baterie, tak šetřiče mají tradiční 1/2″ závit. Lze je tedy používat jak u běžných, tak i u designových vodovodních baterií.

Šetřiče za rozumnou cenu

Šetřiče vody WATERSAVERS® jsou dostupné za příznivou cenu. Zbytečně si nekupujte drahý šetřič, protože většinou vykoná stejnou službu jako ten levnější. Při nákupu si pouze pohlídejte kvalitu použitých materiálů a výkon, který u správného šetřiče lze nastavit individuálně ke spokojenosti uživatele.

Běžný průtok například ve sprše je 18 až 25 l/min. Díky šetřiči vody si spotřebu snížíte na 6 až 14 l/min (s možností výběru mezi několika průtoky). I takové množství vody je běžně dostačující a při sprchování tak ušetříte v průměru až polovinu vody.

Šetřiče značky WATERSAVERS ze zkušeností dosahují dlouhé životnosti a při koupi na ně dostanete pětiletou záruku. Bez problémů však vydrží fungovat 10 nebo i 20 let.

Kvalita na prvním místě

Materiály použité na výrobu šetřičů vody by měly být kvalitní. Nesmí obsahovat žádné škodlivé látky (například ftaláty), protože přicházejí do přímého kontaktu s pokožkou. Vysokou kvalitu zajišťuje povrchová úprava z chromu, která je u značky WATERSAVERS® dvojnásobná proti běžně používanému standardu.

Šetřiče mají též ochranu proti usazování vodního kamene, a lze je tedy instalovat i do míst s tvrdou vodou, kde se ale doporučuje občasné ošetření přípravkem proti vodnímu kameni nebo omytí octovým roztokem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *