sedacka

Sedačka ve výrazných barvách? Víme, jak ji vhodně začlenit do interiéru

Je takový dominantní prvek obývacího pokoje vaší vysněnou metou? Ale netroufáte si na jasně oranžové, žluté nebo třeba zelené tóny vsadit z obavy, aby celý efekt nepůsobil kýčovitě nebo dokonce disharmonicky?

Výběr barevné sedačky není až takový problém. Stačí jen vědět, jakými pravidly se řídit a co všechno si v interiéru dovolit. Na jedné barvě totiž žádný pokoj stát nemůže, pokud chcete, aby působil maximálně přívětivě.

Rozmyslete si, kde chcete dominantní barvu mít

Jestliže své bydlení teprve zařizujete, máte možnosti výběru nejširší. Ideální je totiž kombinace vždy tří barev: jednoho neutrálního odstínu a dvou výrazných odstínů, přičemž jeden vždycky hraje prim. Takže zelenou sedačku můžete zkombinovat s béžovými stěnami a žlutým kobercem, ale nikoli s oranžovou stěnou a červenou podlahou. To už by bylo zkrátka moc.

Sedačka je sama o sobě opravdu velkým kusem nábytku, a v místnosti by jí tedy nemělo nic konkurovat.

sedacka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak podtrhnout zvolenou barvu ještě více

Ale není ani dobré nechávat barvu v místnosti vyznít pouze jednou. Červená sedačka tak potřebuje i menší červené doplňky, nejlépe v obdobném odstínu. Vázičky, poličky, dečky, lustr… vše je povoleno. Ale v ideálním případě by se jedna barva měla v rámci prostoru zopakovat pouze třikrát. Nepočítáme teď samozřejmě neutrální odstíny.

Použijte i vhodné osvětlení. LED diody za modrou sedačkou jí dodají zejména večer tajemný nádech, za žlutou podpoří vaši kreativitu apod. A nemusíte mít strach, že se váš pečlivý výběr nábytku mimo denní světlo nehezky ztratí.

Důležité jsou i kontrasty. Právě proto se k dominantní barvě vždy dává ještě jedna výrazná, i když ve výrazně menším zastoupení. Pokud tato pravidla dodržíte, bude vám barevná sedačka dělat v obývacím pokoji jen jen radost. Určitě se jí tedy není třeba bát.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *