architecture-3294517_640

Sádrokarton a všechno, co potřebujete vědět

Sádrokarton je velice populárním stavebním materiálem, přestože mnoho lidí nad jeho použitím ještě stále váhá. Není to však zaviněno jeho nedostatky, nýbrž nedostatečnou informovaností. Pokud totiž během zimních měsíců nebo kdykoli během roku zatoužíte po změně interiéru, měl by být pro vás naprosto jasnou volbou. Důvody, proč volit právě tento materiál, jsme sepsali v následujících řádcích.

Široká škála sádrokartonových desek

Mnozí se použití sádrokartonových desek děsí, jelikož si jednoduše myslí, že existuje pouze jeden univerzální typ. Tyto obavy však nestojí na reálných základech. Na trhu se v současné době nachází pestrá nabídka, která dovoluje zakoupit sádrokartonové desky odolné vůči vlhkosti, hluku, výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a také efektivně se bránící vůči požáru. Pro atypicky tvarované místnosti pak poslouží desky, které se dají v závislosti na prostředí ohýbat. Jsou sice o něco dražší, ale účel splní dokonale.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Hodně unesou a montáž je velice jednoduchá

Že kvůli sádrokartonovým deskám musíte mít holou místnost bez jakékoli výzdoby? Nenechte se mýlit. Materiál totiž vyniká skvělou nosností a proto na něj lze připevnit obrazy, poličky, větší skříňky a dokonce i plazmový televizor. Některé speciální druhy sádrokartonových desek dokonce unesou i člověka.

Montáž sádrokartonu se určitě vyplatí přenechat člověku, který má s tímto stavebním materiálem bohaté zkušenosti. Nicméně se nemusíte obávat, že odborná práce potrvá několik měsíců a bude stát ohromné množství peněz. Instalace desek na nosnou konstrukci není pro zkušeného stavaře nikterak složitá a pokud se jedná o malý prostor, v horizontu jednoho týdne se můžete těšit z výsledku.

Možnosti povrchových úprav nejsou nikterak omezené

Po instalaci sádrokartonových desek je zapotřebí dokonat pomocí tmelu finální úpravu před naneseních povrchové vrstvy. Ani tady se fantazii majitele domu či bytu meze nekladou. Možné je zvolit obložení keramickým obkladem, malování, tapety a tak dále. Samozřejmě si nejdřív musíte zjistit konkrétní informace o daném typu sádrokartonu, nicméně pokud nad konečnou podobou přemýšlíte dopředu, nemůže vás žádná zpráva zaskočit.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *