kuchyňský robot

Robot v kuchyni

Rádi pečete a připravujete nejrůznější oslavy? Už vás, ale nebaví hnětat těsto ručně? Pořiďte si robot a to kuchyňský, který se stane vašim nejlepším společníkem při kuchyňských pracích.  O jeho účelu a nejlepších vlastnostech, které by měl kvalitní kuchyňský robot splňovat, se dovíte v článku.

Účel

Doba jde dopředu nejen ve výrobě aut, ale i u kuchyňských spotřebičů. A jelikož se snažíme stále si usnadňovat práci, výrobci se snaží také neustále zlepšovat i kuchyňské roboty.  Domácí roboty kuchyňské by kromě práce měli ušetřit i váš čas, který strávíte například nad přípravou těsta. Jaký kuchyňský robot je ten nejlepší musíte posoudit sami dle vašich preferencí a frekvenci využití. Domácí roboti jsou dnes opravdu kvalitní se spousty funkcemi. Ceny jsou poněkud vyšší, ale máte tak záruku, že vám robot vydrží několik let a možná i desítek let.

Základní parametry

Kuchyňský robot se skládá ze samotného robotu, nerezové nádoby a další metly, čepele apod. Nerezová nádoba je schopna pojmout někdy až 4,6 listů jakékoli tekutiny nebo 900 gramů mouky. Vytvořit tak můžete až 1,8 kilo těsta třeba na koláč či chléb. Nádoba by měla být opatřena ochranným víkem, ten zabrání vystřikování tekutin z nádoby.

Funkce a bonusové příslušenství

Kuchyňští roboti jsou dnes opravdu multifunkční a zvládnou spoustu funkcí. Základními funkcemi, které by roboti měli mít je mixování, hnětení, šlehání nebo strouhání. Vysoký výkon motoru s 900 W a planetární pohyb háků zaručuje dokonalé promíchání těsta.  Robot můžete také sloužit jako mixer či smoothiemaker. Dokáže totiž vyrobit ovocný nebo zeleninový koktejl nebo může vyšlehat pomocí speciální metly bílky do nadýchaného sněhu. Některé kuchyňské roboty mají kromě základního vybavení i další příslušenství. Bonusovým příslušenstvím bývá nerezový mixer s čepelemi, které se dají snadno oddělat. Dále kráječ se čtyřmi nástavci nebo mlýnek na maso.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *