Renovace kovových zárubní v několika krocích

Renovace zárubní

Když už dveře nevypadají příliš k světu, je třeba přistoupit k jejich renovaci anebo výměně. Přesně takto byste ale měli přistupovat i k zárubním, které také po určitém čase zajdou a svým vzhledem nikoho nepřivábí. My se podíváme podrobně na možnosti, které se nám v tomto ohledu nabízejí. Společně se přesvědčíme o tom, že alternativ je hned několik. Klasiku ovšem představuje přebroušení povrchu a následné lakování.

Broušení a čištění kovových zárubní jako základ

V první řadě byste u renovací starých zárubní měli přistoupit k jejich vybroušení. Na mnoha místech jsou zcela jistě poškrábané, což by se mělo rozhodně řešit. Starý lak musí jít pryč, a to optimálně kompletně, nebo alespoň na místech, kde je nejvíce narušena jeho struktura a dochází k praskání laku. Jakákoli rez musí jít pryč a také se na povrchu nesmí usazovat prachové částečky. Jestliže škrábanců a rýh není až tak velké množství, postačí pouze lakování povrchu daných zárubní.

Postup lakování starých kovových zárubní

Velmi důležitá je i metoda samotného lakování. V současnosti je k dispozici spousta různých laků, jež jsou určeny ryze na kovový materiál. Ideální je začít takzvanou základovou barvou a následně řešit povrchovou úpravu. K té byste měli přistoupit až po dokonalém zaschnutí první vrstvy. Jinak se na trhu nacházejí i barvy, které se vyznačují tím, že není potřeba podkladové barvy. Bez problémů chytí již na jakýkoli materiál.

A co nové zárubně bez bourání?

Jinak je samozřejmě možné mít i úplně nové zárubně bez jakéhokoli bourání těch starých. O obložkových dveří to není nejmenší problém. Vy sami si ale musíte rozhodnout o rozměrech nových dveří, které si budete muset nutně pořídit k novým zárubním. Vy sami jste strůjci vlastního interiéru, a tak není od věci nějaké ty peníze přidat a pořídit si kompletně nové dveře i se zárubněmi. Výborným pomocníkem vám při broušení bude úhlová bruskaúhlová bruska. Při práci s flexou ale nezapomínejte na ochranu očí.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.