Colorex Betopaint

Realizace fasády panelových objektů: Zvolte kvalitní švédské barvy Colorex

Fasáda představuje jakýsi ochranný obal každého objektu. Musí tedy být maximálně funkční, co se týká případného vniku vlhkosti do interiéru. Pomáhá i při tepelné izolaci stavby. V neposlední řadě musí ale nějak vypadat. Dává totiž určité budově její vnější kabát, jenž by jí měl slušet. Zejména u panelových domů jsme dlouhou dobu viděli ne příliš hezkou vizáž jejich zevnějšku. V posledních letech se ale vše začíná měnit, a to i díky špičkové fasádní švédské barvě Colorex Betopaint, již si představíme podrobněji.

Zjednodušení a zefektivnění práce

Mnohé fasády panelových domů se vyznačují jedním barevným odstínem a následně určitými doplňkovými barevnými vzory. Takto řešené objekty vypadají určitě moc hezky. Z pohledu techniky realizace fasády se vyplatí nanést kompletně po celé ploše vnějšího obalu budovy omítku v určitém základním odstínu a pak až natírat jednotlivá místa fasádní barvou na panelové domy. Dochází tak k maximální časové i finanční úspoře.

Rychlá realizace

Přímé nátěry fasádní barvou se vyplatí i u nezateplených panelových objektů. Barvu můžete využít klidně i v oblasti lodžií či nejrůznějších soklů. Barva Colorex Betopaint byla využita například v roce 2015 při sanaci lodžií ve Žďáru nad Sázavou a také v Jihlavě. Přilnavost ke všem povrchům minerálních charakteru typu omítek betonu a dalších zajišťuje speciální silikátová penetrace. Na ni se již aplikují fasádní barvy. Stačí tedy pouze dva kroky.

Colorex Betopaint nabízí víc…

Tato barva je typická maximální prodyšností, a to především díky mletému plnivu. V kombinaci s penetrací Betoprime vytváří doslova nepřekonatelný a vzhledově jedinečný vnější obal. I přesto, že Colorex Betopaint odpuzuje vodu, dochází i zároveň k jejímu hloubkovému odpařování. Vyberete si z obrovského množství odstínů. Nabízíme také tabulku s charakteristikami barvy. Ty se ale můžete prohlédnout i na oficiálních stránkách Colorex. Zakoupit si tento sortiment můžete v eshopu h-color.cz.

Technická charakteristika barvy Colorex Betopaint

Spotřeba

závisí na zrnitosti podkladu 4-7m²/l

Pojivo styrolakrylátová pryskyřice
Sušina

tvoří 42% objemu

Hustota 1,6 kg/l
Viskozita 120 cP
Ředidlo voda
Aplikace válečkem, štětcem či stříkáním
Doba schnutí suché na dotyk za 2 až 4 hodinkompletně proschlé za 8 hod.
Lesk 3 – matný (změřeno Gardnerem 60º)
Barva bílý (na bázi A), na bázi C
Skladování 2 roky v uzavřeném balení, barva nesmí zmrznout
Balení 9l,  2,7l a  0,9l

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj tabulky: colorex-sweden.cz

Zdroj náhledového obrázku: colorex-sweden.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *