Rady odborníků, jak správně čistit obrazovky a displeje

Potřebujete pořádně vyčistit displej nebo obrazovku televizoru, ale bojíte se, že křehké elektronické zařízení poškodíte? Není se čemu divit, protože nesprávné čištění nejenom nepřinese kýžený výsledek, ale skutečně může snižovat životnost obrazovky. Podívejte se na praktické rady od odborníků na úklid pro opravdu čisté obrazovky bez poškození.

Hadřík z mikrovlákna určený na obrazovky

Naprostým základem pro čištění každé obrazovky je jemný hadřík z mikrovlákna přímo určený k tomuto účelu. Takový hadřík má totiž velmi jemnou strukturu a bude bránit nežádoucímu poškrábání obrazovky či displeje. Díky tomu, že jde o materiál určený pro jemné povrchy, skvěle se hodí nejenom pro velkou obrazovku televize, ale i očištění menších displejů na mobilním telefonu, tabletu a podobně.

Suché čištění

Základním způsobem, jak vyčistit obrazovku, je odstranění nahromaděného prachu. To zvládnete pomocí samotného hadříku na obrazovky nebo s elektrostatickou prachovkou, která je také určená pro displeje. Při čištění bez použití vody nevzniknou šmouhy, ale zároveň tímto způsobem neodstraníte například otisky prstů. S tím vám pomůže mokrá metoda čištění, která sice může být náročnější na čas, ale výsledkem bude opravdu vyleštěná a čistá obrazovka.

Foto: Pixabay

Očištění prachu i šmouh

Pro odstranění prachu společně se šmouhami v podobě otisků prstů a podobně využijte kombinaci hadříku z mikrovlákna, který jemně navlhčíte ve vodě. Použít můžete i prostředky pro čištění obrazovky ve spreji, kdy díky navlhčení povrchu dojde k lepšímu odstranění šmouh a nečistot. Následně je dobré mít v otírání obrazovky systém. Nejdříve celou plochu otřete v jednom směru, kdy si vyberete svislý nebo vodorovný a potom opakujte druhým způsobem. Nezapomeňte i na rohy obrazovky. Během otírání je potřeba hadřík několikrát otočit, aby úspěšně zachytil všechen prach.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/g2197/tv-cleaning-tips/ a https://www.veselebydleni.cz/magazin/jak-spravne-cistit-tv

Náhledové foto: Pixabay