Nejčastější chyby při grilování, možná se jich dopouštíte také

Léto a grilování k sobě zkrátka patří. Co by to bylo za léto bez času příjemně stráveného s rodinou či přáteli při přípravě grilovaných dobrot? Při grilování je ale třeba dávat velký pozor na to, abychom se nedopouštěli některých typických chyb, které mohou nejen pokazit zážitek, ale především ohrozit naše zdraví a bezpečnost našeho majetku.

Slunce, seno, grilování

V průběhu léta jsme vystaveni nejen vysokým teplotám, ale také rizikům, které mají souvislost právě s grilováním. Nevhodný způsob grilování a nedůslednost při dodržování několika základních pravidel totiž může vést až ke ztrátám na majetku či zdraví. Rozpálený gril může způsobit i vznik velkého požáru.

Manipulace s ohněm zkrátka vyžaduje neustálou pozornost. Rozžhavený gril plný dřevěného uhlí nenechávejte nikdy bez dozoru. Dejte přitom pozor nejen na děti, ale také na vaše domácí mazlíčky. Velmi důležitý je však i způsob manipulace s grilem.

grilFoto: Pixabay

Prevence je nejdůležitější

Podklad pod gril by měl být vždy z pevného materiálu, gril se nesmí nikdy kývat. Volte vždy také nehořlavý materiál, nejlépe dlaždice anebo betonový podklad.

Vyberte vždy i vhodné místo kolem vašeho grilu. Pozor musíte dát na suchou trávu, nebo jiný hořlavý materiál, který by mohl být umístěný v blízkosti grilu. Gril musí být také neustále čistý, i nahromaděný tuk může být důvodem rychlého vzplanutí.

Při grilování mějte vždy při ruce hasicí přístroj anebo pytel písku na rychlé uhašení ohně. To platí i pro elektrické grily, budete-li mít problém s nimi, nepoužívej nikdy na jejich hašení vodu.

Léto je čas bezstarostnosti, pro grilování by to ale rozhodně platit nemělo. Důslednost a opatrnost se vyplatí, jen s nimi si budete moci léto opravdu maximálně užít.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/hobby/jak-grilovat-20300624.html

https://www.prozeny.cz/clanek/chyby-pri-grilovani-studene-maso-plameny-a-spech-56183

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.