Protipožární opatření: Ocelové zárubně nemohou chybět

Ocelové zárubně

V projektu k vaší stavbě jsou jednoznačně zakotvena nejrůznější protipožární opatření. Řadí se mezi ně spousta záležitostí, na které nemůžeme při realizaci konkrétního objektu zapomenout. Jmenovat bychom mohli například použití nehořlavých materiálů v blízkosti tepelných zdrojů anebo řešení protipožárních schůdků do patra objektů a v neposlední řadě i nákup požárních či protipožárních dveří. Zapomenout rozhodně nelze ani na zárubně, v nichž jsou ukotveny. Právě na ně se soustředíme podrobněji v následujícím textu.

Ocelové zárubně

Zdroj obrázku: bbkovo.cz

Pouze protipožární dveře nestačí…

Jestliže máte ukotvené protipožární dveře ve dřevěných zárubních, určitě to nestačí. V momentu, kdy dojde k požáru, se zárubně vznítí a dveře z nich prostě a jednoduše vypadnou. Šíření požáru tak již nebude bránit vůbec nic. I proto jsou nezbytné ocelové zárubně, které dveře udrží. Vše je zakotveno i ve Vyhlášce č. 202/1999 Sb., jež jasně hovoří o technických podmínkách požárních, kouřotěsných dveří a také kouřotěsných požárních dveří. Bude zavedena i norma, že dveře i zárubně musí pocházet od jednoho jediného výrobce. Zamezí se tím spekulacím o různé kvalitě obou komponentů.

Nakupujte u specialistů

Nákup dveří i zárubní se nevyplatí podceňovat. I proto je zapotřebí využít služeb profesionální společnosti, která se v oboru pohybuje již dlouhá léta. Představuje ji firma BB-Kovo mající 25 let zkušeností ve výrobě a prodeji ocelových dveří a zárubní. Veškeré výrobky odpovídají všem platným bezpečnostním normám a jsou typické maximální pevností a možností výběru nejrůznějšího designu.

Ocelové zárubně

Zdroj obrázku: bbkovo.cz

Varianty ocelových zárubní

Vybírat si ze sortimentu zmiňované společnosti můžete nejrůznější variace zárubní. Může se jednat jak o typová, tak i o netypická provedení. Záleží pouze na tom, co ve vašem objektu potřebujete. Zárubně se dodávají v různé povrchové úpravě komaxitovou barvou, která bude korespondovat s celkovým laděním interiéru. Ocelová zárubeň od BB-Kovo si najde své místo jak v průmyslových provozech, tak i v rámci občanské a speciální výstavby.

Zdroj náhledového obrázku: bbkovo.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.