Alobal

Proč nepoužívat alobal jen na pečení

Alobal má v kuchyni snad každá hospodyňka. Pomocníkem může být při pečení či balení potravin. Ovšem u toho jeho možnosti určitě nekončí. Rádi vás přesvědčíme, že toho zcela obyčejný alobal dokáže víc, než si myslíte.

Co takhle mít stříbrné šperky znovu jako nové?

Jako skvělý pomocník se dá nazvat i při péči o stříbrné šperky. Stačí, když misku vyložíte alobalem a do něj nalijete do něj 50 ml teplé vody. Dále už jen přidáte lžičku soli, a v tomhle roztoku šperky necháte přes noc. Alobal je skvělým pomocníkem při péči o stříbrné šperky. K zvětšení účinku do vody přidejte pár kousků alobalu. Šperky budou ráno zářit jako nové.

Je pravda, že ho nenávidí myši?

Ano, a to proto, že mají myši velice citlivé ušní bubínky. Takže je pro ně chůze po alobalu zvukově nepříjemná. Jde i o velice kluzký povrch, po kterém se myši nemohou šplhat či zachytit. Z alobalu jde také o typický hliníkový zápach a ten my necítíme, ale maličkým hlodavcům překryje ostatní vůně a tím ztratí čichovou orientaci.

Alobal

Alobal: Foto Radek Štěpán

Prokusují totiž i stěny či dřevo. Myš si však nikdy nekousne do alobalu. Stačí, když jej nacpete do otvorů, spár ve stěnách nebo kuchyňské lince. Přes tuhle alobalovou bariéru se myši nedostanou.

Dokáže vám pomoci i při žehlení?

Za pomoci alobalu prádlo můžete vyžehlit dvakrát rychleji. To tak, když vložíte pod potah žehlícího prkna alobal. Ten se při žehlení pod látkou zahřeje, a tím se oblečení vyrovná i z druhé strany. Místo žehlení z obou stran postačí projít po oblečení pouze s jedné strany.

Ušetří i za teplo?

Alobal vám pomůže ušetřit a udržet teplo ve vašem bytě. Jestli máte v bytě radiátor, počítejte s tím, že stejně jako se váš byt vyhřívá, se ohřívá i stěna za ním. A tam vám tak teplo zbytečně uniká. K zabránění je potřeba jen alobal a lepenka. Silnější vrstvu alobalu připevněte na lepenku, lesklou stranou ven. Vložte za radiátor a teplo se ze stěny odrazí a vrátí se zpět do prostoru vašeho bytu.

Dokáže naostřit nůžky?

Alobal vám nůžky zaostří rychle, snadno a jednoduše. Přeložte jej na několik vrstev a začněte stříhat. Postačí zastřihnout 7 až 8 krát a nůžky budou opět staré.

Alobal: Náhledové foto Radek Štěpán 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *