Přírodní materiály, se kterými vytvoříte dokonalý adventní věnec

Opět se blíží vánoční svátky, což znamená i přípravu typických dekorací. Mezi ně rozhodně patří adventní věnec. A to v podobě na stůl i ve variantě na zavěšení na dveře. Pokud nechcete utrácet peníze za již hotový věnec, můžete si ho snadno vyrobit z několika základních přírodních materiálů.

Chvojí v různých podobách

Základní recept na výrobu adventního věnce je v mnoha ohledech podobný. Pro snazší základ a udržení správného tvaru si můžete koupit podložku. Ty jsou vyrobeny z polystyrenu nebo například ze slámy. Kruhový tvar si však zvládnete vytvořit i například s pomocí kartonu. Dalším způsobem je použití větviček, které se do kruhového tvaru svážou pomocí kbelíku. Dáte je dovnitř a zafixujete na několika místech pomocí drátku. Následně je možné takto vzniklý základ dozdobit přidáním chvojí, s jehož pomocí zakryjete jednotlivé dráty.

Přidejte další přírodniny

Pro ozdobu přidejte na adventní věnec například několik větviček šípku pro doplnění barev. Krásné jsou i různě velké šišky. Ty můžete ponechat přírodní, nebo například nalakovat barvou pro sladěný věnec vhodný k vaší výzdobě. Dobře vypadají také sušené pomeranče. Jen si dejte pozor, ať je nesušíte při velkých teplotách, protože jinak ztratí svou barvu. K tomu přidejte i celou skořici nebo hvězdičky badyánu, které dodají jemnou přírodní vůni vánočních svátků.

Foto: Pixabay

Praktické pomůcky pro výrobu adventního věnce

I při snaze o vytvoření ryze přírodního adventního věnce se vám mohou hodit některé základní pomůcky. Jedná se o vázací drátek pro uchycení jednotlivých větví i dalších dekorací. Někdo dává přednost také tavné pistoli, kdy je možné snadno přichytit i menší dekorace a prvky na věnec. Také nezapomeňte na něco pro uchycení svíček. Pořídit můžete speciální podložky nebo bodce. Na nich následně stačí vždy vyměnit svíčky, takže věnec můžete využít klidně i po více let.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/hobby/domaci-vyroba-adventnich-vencu-z-prirodnin.html a https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/vyrobte-si-adventni-venec-inspirace-tradicni-i-netradicni

Náhledové foto: Pixabay