Připravte se na rekonstrukci elektroinstalace

Elektřina

Elektřina je dobrý sluha, ovšem špatný pán, a proto je nezbytné při manipulaci s ní dodržovat celou řadu bezpečnostních pravidel. Pokud vás navíc čekají nějaké složitější úkony, je lepší přenechat takovou práci odborníkům s letitými zkušenostmi a adekvátním vzděláním.

V případě, že se chystáte instalovat kabely a vodiče napojené na rozvody, je nezbytné prvně vypnout pojistky, aby nedošlo k vážnému úrazu. Při realizaci elektroinstalace je žádoucí dodržovat požadavky podle právních předpisů a technických norem ČSN, a proto je lepší obrátit se v této oblasti na oprávněné a kvalifikované pracovníky.

Jak probíhá realizace elektroinstalace?

Prvně si ujasněte, kudy vůbec kabely povedou. Pro vymezení drážky pro kabely se používá drážkovací fréza, která vám usnadní spoustu práce. Stejně tak se neobejdete bez úhlové brusky. Při práci se doporučuje používat také ochranné prvky, jako jsou brýle či respirátor.

Jakmile je drážka vytvořená, vloží se do ní kabel, který se fixuje sponami, případně sádrou. Ideální je ukládat kabely do husího krku, takže v budoucnosti můžete vložit do elektroinstalace další kabely, aniž byste museli opět zasahovat do stěny.

Co jsou to rozvaděče a jističe?

V elektrotechnice se používají ještě rozvaděče a jističe. Rozvaděč je ve své podstatě skříň, do níž se zavádí kabely. Zároveň obsahuje i elektrické přístroje, jež slouží pro jištění, měření a ovládání elektroinstalace. Co se týče kabelů, může jich být klidně i větší množství.

Zapomenout nesmíme ani na jističe, jejichž primárním úkolem je zajistit v elektrickém obvodu automatické rychlé odpojení od sítě, pokud se překročí povolený proud, tedy dojde k takzvanému přetížení.

Pokud hledáte internetový obchod, odkud byste mohli objednat kabely, vodiče, rozvaděče a jističe či další prvky pro elektroinstalaci, podívejte se do nabídky společnosti Elfetex.

Náhledové foto:

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.