Jak efektivně vyčistit sprchový kout tabletou do myčky

Tablety do myčky

Zanesený sprchový kout představuje noční můru mnohých majitelů bytů i rodinných domů. Není se čemu divit, jelikož jeho neustálé opětovné drhnutí je náročné a nudné. Přesto není od věci vsadit i na trochu netradičního pomocníka. Tableta do myčky zvládne vyčistit sprchový kout efektivně, rychle a bez jakýchkoli problémů. Jak na to? Opravdu nic složitého. Vše vám prozradíme v následujících řádcích.

Jak vyčistit sprchu pomocí tablety do myčky

V první řadě byste si měli obléct gumové rukavice. Držet tabletu jen tak v ruce by nebylo nic moc příjemného. Navíc by vás mohla nepříjemně poleptat. Tabletu je zapotřebí nejprve navlhčit, aby se aktivovala. Špinavá místa pak budete drhnout krouživými pohyby. Na nejšpinavějších místech se zastavte, aby se sem dostalo co nejvíce účinných látek. Jinak můžete klidně navlhčit i houbičku, případně místa přejet kartáčem. Po dokonalém vydrhnutí sprchového kouta by mělo následovat jeho opláchnutí, a to ideálně horkou vodou.

Sprchový kout

Sprchový kout: Foto Pixabay

Tableta do myčky vyčistí i sprchu

Jasně, tableta je mírně abrazivní, takže s ní můžete bez problémů vyčistit také sprchovou hlavici. Nic složitého. Stejně tak se hodí i pro čištění sporáku, trouby nebo mikrovlnky. Jestliže chcete mít čistý a voňavý odpadkový koš, máte jedinečnou příležitost. Pozor jen na to, aby nebyly v koši nějaké přischlé zbytky, ty je zapotřebí odstranit předem.

Proplach pračky? Není problém

Adekvátní péči si zaslouží také vaše pračka. Tabletu proto vložte přímo do jejího bubnu a nastavte pračky na program vyznačující se vysokou teplotou vody. Vyprat se samotnou tabletou můžete klidně i hadry nebo různé textilie neřadící se mezi oděvy. Zbytky tablet na textiliích nenajdete, měly by bez problémů zmizet. Vy navíc nebudete zbytečně pouze na čištění pračky plýtvat vodou a energií.

Zdroje info: ireceptar.cz, www.thekitchn.com,www.tasteofhome.com

Tablety do myčky: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.