Příjemné pracovní zázemí? Kancelářský kout v obývacím pokoji překvapí nejen praktičností

Pracovní kout v obýváku

Nezbytný pracovní kout nutně nevyžaduje využití celé místnosti. I v menších prostorách si můžete zařídit kancelářské zázemí – a překvapivě skvěle se pro něj hodí obytná zóna. Místo na práci v obývacím pokoji vás překvapí nejen stylovostí.

Jste zvyklí pracovat z domova? Pak je ideální čas zařídit si vlastní pracovnu. Kancelářský koutek navíc můžete využívat spolu s ostatními členy rodiny. Jak pracovní kout zařídit a proč právě v obývacím pokoji?

Obytná zóna je po kuchyni středobodem vašeho domácího vesmíru. Právě sem se hodí umístit pracovní zázemí. Ložnice rozhodně není vhodná a do chodby se pracovna nehodí. Stačí si v obýváku vybrat správný kout, kam svou práci umístíte. Jak na to?

Určete si ideální prostor

Kam umístit pracovní kout, když v obývacím pokoji není volné nebo vhodné místo? Načrtněte si prostor a zahrajte si na interiérového designéra. Prostě a jednoduše nezapomínejte, že můžete změnit rozmístění nábytku tak, aby se malá plocha pro menší pracovní stolek našla. Kde by tedy pracovní zóna měla být umístěna? Rozhodně tam, kde je dostatek přirozeného světla. Myslete na to při rozvržení.

Kvalitní sezení je základ

Naprostým základem útulného pracovního koutu je stůl a židle. Nejen kvůli pohodlí, ale i zdraví vašich zad. Volte ergonomický nábytek. Abyste si na práci vyhradili tolik potřebný klid, oddělte koutek opticky pomocí nábytku. Není nutné sahat po paravanu nebo závěsu, mnohdy postačí regál, dělicí stěna nebo menší knihovna. Příjemná představa, že?

Pracovní kout v obýváku

Foto: Unsplash

Jak prostor zútulnit?

Nejde vlastně ani tak jen o příjemné vyznění pracovního koutku, ale i praktičnost. Když bude místo útulné a minimalistické, zapadne do vzhledu obývacího pokoje. A o to jde. Z toho důvodu je kromě sezení a stolu důležité volit i úložné prostory. Přemýšlejte nad nimi s ohledem na své pracovní nástroje. Co potřebujete mít při ruce? Kam umístíte tiskárnu, náplně do tiskárnynáplně do tiskárny, zápisníky, nabíjecí kabely, psací potřeby, papíry do tiskárnypapíry do tiskárny a další kancelářské vybavení?

Náš tip? Vše by mělo mít své umístění tak, aby vaše předměty nebyly běžně na očích. Jedině tak si po skončení home officehome office odpočinete bez toho, že byste stále pozorovali pracovní pomůcky a práci jako takovou.

A co vám pomůže vyšperkovat vaše nové pracovní zázemí? Přece představivost. Nedekorujte pouze pracovní kout, ale místnost celkově. Tak snadno propojíte obytnou zónu s pracovním koutkem, aniž byste narušili celkový styl vašeho domova. Vidíte? Je to snadné!

Zdroje info: dnes.cz, originalnitonery.cz 

Náhledové foto: Unsplash

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.