Při zařizování bytu ve stylu tactile hraje hlavní roli hmat

domov

Bydlení, stejně jako móda, podléhá módním trendům. Je na každém z nás, do jaké míry to chceme a můžeme reflektovat ve svých bytech. Alespoň o těch nejzajímavějších trendech se ale vyplatí vědět. A pokud vás zaujmou, proč se nenechat inspirovat?

Tactile jako hit dnešní doby

Hitem dnešní moderní doby je bydlení v lehkém stylu. Oblíbený je nábytek i další vybavení v tzv. stylu tactile. Ten je specifický tím, že podporuje z vjemových smyslů především hmat. K tomu navíc splňuje i podmínku pohodlí a útulnosti. Hlavním poznávacím znamením nábytku a výbavy ve stylu tactile je tak výrazná povrchová struktura. Na povrchu je nábytek často žebrovaný, což vyvolává při doteku příjemné pocity. Počítají se ale i stěny s 3D reliéfy, zajímavé povrchové materiály apod.

Barva v tomto případě nehraje příliš velkou roli, alespoň ne tak významnou, jak jsme tomu zvyklí z jiných stylů. Pravidelné i nepravidelné vroubky a vzory, které můžete naleznout na tomto zvláštním a moderním nábytku, osloví všechny ty, kteří chtějí vnímat svůj interiér trochu jinak než dosud, třeba i dotykem. Prostorové vnímání stylového nábytku a dalších doplňků ve stylu tactile vytváří pocit vzdušnost, lehkosti a svěžesti.

domov

Foto: Pixabay

Skříň, stěna nebo křeslo

Stůl či stoleček, nebo třeba židle, mohou v asymetrických tvarech vyvolávat různé pocity. Otočením prvků do jiné polohy se mění i celkový pohled na již zevšednělou místnost. To osvěží vaši mysl a každý den ve stylu tactile bude jiný.

Křeslo s proplétaným opěrátkem a pravidelnými vroubkovanými vzory přinese pocit svěžesti. Stylem tactile se přitom nemyslí jen nábytek, ale i jiné předměty, u kterých můžeme nahmatat vzor. Mohou to být například různé plédy, přehozy, polstrování. Zkrátka tkaniny s různě vystouplým materiálem, které jsou příjemné na dotek. Jednotlivé kusy nábytku a doplňky se dají libovolně přemísťovat a kombinovat.

Zdroje informací: https://www.living.cz/trendem-doby-tactile-znate/

https://www.dumazahrada.cz/clanek/tactile-jako-novy-trend-ktery-ozivi-vas-domov-20220811.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.