Přestavte si domov ve stylu feng shui

V dobře zařízeném domově se hned člověk cítí o něco lépe. Roli hraje nejenom jednotlivé vybavení, ale i to, jak je rozmístěné. Pokud si chcete upravit svůj domov, můžete k tomu využít některá pravidla feng shui. Výsledkem by mělo být zlepšení energie v každé místnosti.

Správný výběr barvy je zásadní

Jedním z velmi důležitých bodů při zařizování každé místnosti je především výběr správný barvy. Působení barvy totiž rozhoduje o tom, jak se budete ve svém domově cítit. Pro lepší orientaci a informaci, co které barvy přináší za pocity, se vám může hodit jednoduché shrnutí. Například pocit stability a snahu o lepší sebepéči evokují barvy jako jsou oranžová nebo žlutá. Dřevěné dekory zase fungují jako prvek pro lepší léčení nebo snazší nové začátky.

Umístění směrem k hlavním dveřím

Podle feng shui jde totiž o místo, kudy do domova proudí hlavní energie. Směrem ke vchodovým dveřím by tak měla směřovat postel, stůl, ale třeba i sporák, pokud je to v rámci uspořádání kuchyně možné. Pozor si dejte i na to, že by energie měla proudit také pod postelí, takže nejrůznější úložné boxy a podobně, zkuste dát raději jinam.

Vyhrazený prostor pro muže i ženu

Jedním z předpokladů harmonicky fungující energie v rámci dobře zařízeného domova podle pravidel feng shui je důležité myslet na to, že svůj vlastní prostor by pro sebe měl mít muž i žena. Jde o místa soustředěná pro každé pohlaví, ať už se jedná o malou kutilskou dílnu nebo krásný stolek pro líčení. Cílem je vytvořit soulad podle pravidla jing a jang.

Foto: Pixabay

Prostor pro proudění energie

Pokud si budete zařizovat bydlení ve stylu feng shui, zjistíte, že hodně věcí rozhodně nebude tak jednoduché uspořádat. Naopak budete muset vymyslet, jak to udělat, aby mohla energie volně proudit. Například v obývacím pokoji je tak lepší mít jenom méně kusů nábytku a ty srovnat tak, aby celá místnost působila vzdušným dojmem.

Zdroj: https://bydleni.instory.cz/interier/3480-energie-vaseho-domova-podle-feng-shui-a-zakladni-principy-jak-harmonizovat-domov.html a https://entuzio.cz/feng-shui/

Náhledové foto: Pixabay