Přepalování oleje a zápach v kuchyni: Obojího se lze lehce zbavit

Smažení řízků

Při vaření vzniká v kuchyni mnoho různých pachů. Mezi jeden z nejméně příjemných rozhodně patří například přepálený olej. Naštěstí existují rady, jak můžete bez omezení vařit a nepříjemného zápachu se zbavit. V článku nechybí ani doporučení co udělat, když chcete zastavit přepalování oleje, a připravit si tak chutný pokrm.

Mrkev proti přepalování oleje

Pro zmírnění nepříjemného přepalování oleje skvěle pomůže obyčejný mrkev. Jednoduše k tuku, se kterým smažíte přidejte zhruba 3 až 4 kolečka mrkve. Důležitá je také správná příprava masa, aby bylo opravdu rovnoměrně usmažené. Potřebné kousky vyndejte z ledničky s předstihem a důkladně naklepejte. Smažení tak půjde lépe a bude trvat kratší dobu, takže se tuk ani nestihne příliš přepálit. Samozřejmostí je také použití tuku s dostatečnou tepelnou odolností. Dobré jsou například přepuštěné máslo, sádlo nebo řepkový olej. I tak je ale potřeba po osmažení několika řízků olej opatrně vyměnit za čerstvý.MrkevFoto: Pixabay

Smažení řízků bez nežádoucího zápachu

Aby byla příprava oblíbených smažených řízků o něco jednodušší a bez nežádoucího zápachu, který dokáže prostoupit celý byt, připravte si správně jednotlivé obalení masa. Do směsi s vajíčkem přidejte mléko a k němu pár kapek citronu a piva. Podepíše se to na lepší chuti i méně zapáchající přípravě. Také si dejte pozor na to, aby byla přebytečná strouhanka dobře oklepaná. Opadané zbytky se totiž v pánvi připalují a jsou zdrojem zápachu.

Prudké osmažení na opravdu rozpáleném oleji

Při přípravě smažených pokrmů je důležité nezapomenout nejdříve na dostatečné rozpálení oleje. Až do něj totiž přijde zvolená potravina. Maso nejdříve důkladně zprudka osmahněte z obou stran a následně můžete nechat na mírnější plamen prohřát i zevnitř. Někdy můžete využít kombinaci osmažení pro zatažení a následného dopečení v troubě, aby bylo maso křehké, křupavé a k tomu i šťavnaté.

Zdroj: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/ako-zabranit-striekaniu-tuku/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.