Plakáty jako čím dál oblíbenější dekorace interiéru

poster

Příslušníci střední generace si pod pojmem plakát v pokoji často představí dvojstránku vytrženou ze sportovního časopisu nebo časopisu pro teenagery. Pokud ale mluvíme o plakátech dnes, máme na mysli něco trochu jiného. Plakáty v dnešní době zdaleka nepatří jen do dětských nebo teenagerských pokojů, ale často zdobí i obývací pokoje nebo ložnice. A slovo zdobí je zcela na místě.

Proč právě plakát?

Plakáty mohou být v interiéru nejen klasickou ozdobou, ale až pomyslným vstupem do jiného světa. Pokud si totiž pořídíte na zeď velký plakát – třeba do obývacího pokoje – vás může zavést do známých i neznámých míst rovnou pohodlí vašeho gauče. Prostorné a velké plakáty s motivem přírody jsou typickým příkladem a mohou váš obývací pokoj proměnit ve skutečnou divočinu.

I při posezení v obýváku budete součástí přírody, ve které nemůžete zrovna být. Velký plakát na sebe vždy strhne velkou pozornost, a to nejen tu vaši, ale i všech návštěv, která k vám zavítají. Příroda ale samozřejmě není to jediné, čím je možné si ve formě plakátu interiér vyzdobit.

PlakatFoto: Pixabay

Je libo skutečné umění?

Pro obývací pokoje si lidé často vybírají plakáty, které jsou reprodukcí slavných uměleckých děl. Ve skutečnosti jde o mnohem „čistší“ přístup než si pořizovat standardní kopii. Plakát totiž nechce předstírat, že je originálem, a tím, že převádí notoricky známá ikonická díla na de-facto nové médium, je na pohled do jisté míry i originální.

Velkou popularitu si dlouhodobě udržují plakáty s pop-artovými motivy a opět kopiemi klasických děl tohoto uměleckého směru. Právě pro ně je plakátový formát jako dělaný. Velmi dobře si vedou i kopie plakátů propagujících některé klasické filmy.

Plakáty rozhodně patří i do ložnice. Barvy vzbuzují vášeň, touhu a stimulují smysly. To vše mohou přinést abstraktní motivy. Někdo má potom raději lechtivé motivy, které se právě do vaší ložnice hodí velmi dobře.

Zdroj informací: https://www.chytre-bydleni.cz/byt/plakaty-na-zed-misto-obrazu-maji-styl-a-do-moderniho-interieru-jednoznacne-patri

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.