Vytápění

Přejete si topit ekologicky a pohodlně? Pořiďte si elektrický kotel

Ideální řešení pro objekty s absencí plynové přípojky a pro energeticky úsporné budovy. Ekologický způsob vytápění bytových prostor, moderní technologie a pohodlí – to vše jsou hlavní atributy elektrických kotlů.

Hlavní výhody elektrických kotlů

Elektrické kotle si volí lidé, kteří si přejí ušetřit a fungovat bez nutnosti spalovat fosilní paliva. Výhodou tohoto otopného systému je jeho jednoduchá instalace – v podstatě se dají instalovat kdekoliv v bytě, stačí pouze elektrická přípojka. Elektrický kotel má velmi snadnou obsluhu a je možné jej kombinovat i s dalšími zdroji tepla, jako je například fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo. Navíc se jedná o systém, který je naprosto tichý. Nepotřebujete ani komín, ani plynovou přípojku.

Bezpečnost na prvním místě

Elektrický kotel není nutné nikterak ovládat – pouze stačí, když si dopředu nastavíte jeho denní i týdenní režim, a on se bude spouštět automaticky. Je tedy vhodnou variantou vytápění obydlí i u starších osob. Ušetřené peníze za vytápění pak můžete využít na vybavení domácnosti – projděte si například slevy na produkty do domu. Elektrické vytápění je absolutně bezúdržbové a bezpečné, můžete si tedy dovolit například opustit dům a zajet si na několikadenní dovolenou, a vaše obydlí bude i v zimních měsících v bezpečí a teple.

Šetrné vůči přírodě i vaší peněžence

Kromě toho, že ušetříte za nákup fosilních paliv, budete ohleduplní i k přírodě. Vytápěním vašeho bytu nebudete zatěžovat životní prostředí, a navíc si konečně odpočinete od věčného shánění a doplňování topiva. Díky ušetřenému času si můžete vymést moderní nebo originální a vtipné rohože a vydat se na procházku nebo se věnovat svým koníčkům. Navíc lze elektrický kotel umístit skutečně kamkoliv v rámci celého bytu.

Už se i vy těšíte, až s pomocí elektrického kotle ušetříte?

Zdroj obrázku: {Andrey_Popov} / Shutterstock.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

  1. Petr Odpovědět

    Každý kdo něco nabízí,uvádí i cenu el,kotle,což se u p.Radka Š.neudává.Má někdo už ten kotel?Ani není jak ho objednat.

  2. Randová Odpovědět

    Topíme el.kotlem od roku 1993.Dnes ,v 70 letech si to vychutnávám. Když jsme stavěli domek, každý se nám divil, že nedáváme kotel na uhlí do sklepa jako všichni ostatní. Jak bych dnes chodila přikládat, používám dvě hole na chůzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *