Praní prádla není věda. Tyhle věci ale do pračky nepatří

pračka

Asi se shodneme na tom, že dát prádlo do pračky, přidat prací prášek a aviváž pro krásnou vůni není nic složitého. Pak už jen stačí zvolit správný program a pračka veškerou práci odvede za nás. Možná vás to překvapí, ale i praní prádla má svá pravidla. Existují totiž věci, které do pračky rozhodně nepatří.

Tyhle věci do pračky raději nedávejte

Pračka představuje neodmyslitelného pomocníka v každé domácnosti. Asi málokdo by si to bez ní dokázal představit. Ačkoli ji používáme dnes a denně a myslíme si, že na tom prakticky není co zkazit, mnoho lidí při praní prádla často chybuje. A kdo ví – možná mezi ně patříte i vy.

Pojďme se tedy společně podívat na věci, které do pračky nepatří. Možná zjistíte, že jste je tam až do dnešního dne vesele dávali.pračka

Foto: Pixabay

Pozor na různé ozdoby

Možná jste si oblíbili kalhoty s řetězy, udělali jste si radost halenkou se cvočky nebo si vaše dospívající dítě zamilovalo oblečení zdobené hroty. Tyhle ozdoby je sice na oblečení vypadají pěkně a lákavě, ale jakmile se některá z těchto částí uvolní, pračka z toho rozhodně nadšená nebude. Pokud je to možné, ozdoby z oblečení sundejte. A když to nejde, dejte přednost praní v ruce.

Vlna a pletené oblečení se v pračce mohou zmenšit

Právě teď na podzim a v zimě s oblibou nosíme vlněné a pletené oblečení. Dokáže nás příjemně zahřát. Když je ale potřeba ho vyprat, většina z nás ho bezmyšlenkovitě hodí do pračky a v domnění že to dělá správně, zvolí šetrný program. Tím ale riskujete, že se tento druh oblečení v pračce zmenší. Je proto lepší dát si tu práci a vlnu či pletené oblečení prát v ruce.

Jak je to s podprsenkami?

Jelikož se o praní prádla v domácnosti starají především ženy, určitě nikoho nepohorší, když se budeme věnovat také podprsenkám. Podprsenky bez kostic lze s klidným svědomím v pračce normálně vyprat. Pokud ale nosíte podprsenky vyztužené kosticemi, perte raději v ruce. Kostice se totiž při praní mohou různě zkřivit nebo poškodit, což může mít za následek zdeformování podprsenky a její znehodnocení. V tom horším případě se kostice uvolní a poškodí pračku.

 

Zdroj: https://bydlimeutulne.cz/7-veci-ktere-byste-do-pracek-radeji-davat-nemeli/
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.