Mech

Co je to stabilizovaný mech a jak jej využít k dekoraci vašeho domova

Krásně zelené mechy jsou na pohled krásné nejen při procházce v lese, ale jsou i ideálním prvkem pro výzdobu interiéru. Udržet je ale v čerstvém stavu není v domácích podmínkám úplně jednoduché (byť lze samozřejmě mech doma v květináči také pěstovat). Je možné pořídit si mech umělý, který dnes už může vypadat prakticky stejně krásně jako ten živý. Třetí možností je potom zůstat někde na půl cesty mezi mechem živým a umělým: tzv. stabilizovaný mech.

Ani živý, ani uměly

Pokročilý výzkum dnes již umožňuje prodlužování životnosti přírodních květin i mechů, kterými si tak rádi zdobíme interiéry. Přírodní míza se u nich nahrazuje stabilizačním glycerinovým roztokem. Díky tomu si mech uchovává dlouhou stabilitu a dobrý krásný vzhled využitelný pro dekorace vašeho bydlení. Stabilizaci glycerinem lze chápat jako analogii k mumifikaci. To nejdůležitější ale je, že takovýto mech vypadá čerstvě.

Mech

Foto: Pixabay

Stabilizovaný mech na ozdobu

Stabilizovaný mech i květiny patří k těm tvůrčím ozdobám, které mají dlouhou trvanlivost a jejich nenáročná údržba láká mnoho lidí k tomu, aby jej ve svých domovech využili. Stabilizovaný mech lze využít jako okrasný 3D obraz, ve kterém bude jeho zelená krása vystupovat z obrazu napovrch.

Četnost druhů mechů a jejich barevných odstínů pak umožní dát průchod kreativitě na maximum. Stabilizované mechy přitom působí v interiérech naprosto přirozeným dojmem. Mechové obrazy na zeď tak mohou i do prostředí bytů přinést přírodu, a to naprosto přirozeným způsobem.

Stabilizovaný mech je navíc šetrný k přírodě, neboť není třeba si nosit z lesa mech neustále čerstvý (což je mimochodem obecně dokonce zakázáno). Stabilizovaný mech si zachovává svou krásu po mnoho let, je hebký na dotek a je tak nevšedním doplňkem a ozdobou vašich domovů.

Zdroj informací: http://www.umělé-květiny.eu/stabilizovany-mech

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *