house-1353389_640

Pozor na chyby při zateplování domu

Díky kvalitnímu zateplení domu můžete ušetřit nemalé peníze. Odborníci se shodují, že díky izolaci se tepelná ztráta každé budovy sníží až o čtyřicet procent, což se do každoročního vyúčtování za energie určitě promítne. Na co si ovšem dát pozor při realizaci projektu, aby to ve výsledku nebylo spíš horší, než lepší? Na to se podíváme hned záhy.

Nesnažte se ušetřit na kvalitě použitých materiálů

Při hledání materiálu a řemeslníků rozum velí, že nejnižší nabídka jednoznačně vyhrává. Kdo přece šetří, ten má za tři, no ne? V oblasti stavebnictví to tak úplně neplatí. Musíte si uvědomit, že každý stavební zásah provádíte v ideálním případě jen jednou za život a proto chcete, aby vám zhotovená práce dlouho vydržela. Když ovšem budete šetřit na materiálu, určitě se to ve výsledku promítne.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

V dnešní době se na zateplení staveb nejčastěji používá pěnový polyester, který je lehký, snadno tvarovatelný a má výborné tepelně – izolační vlastnosti. Navíc oproti jiným materiálům vychází i poměrně levně. Dále můžete využít také minerální vatu, jejíž přednosti jsou v podstatě stejné, akorát má navíc ještě dobré akustické parametry.

Ani řemeslníky byste neměli hledat jen podle ceny

To samé platí o řemeslnících. Kvalitní pracovník nemá potřebu krátit svou cenu a připravovat se tak o peníze, jen aby v měsíci odmakal o tři dny více. Všeobecně pak platí, že špatně odvedená instalace zateplení se prodraží (z důvodu nutnosti předělávání) a navíc nemá požadované účinky.

Zkuste si tedy projít nabídky na internetu a o každém řemeslníkovi si zjistěte nějaké informace jako například zkušenosti předešlých zákazníků. Většinou jsou k dispozici také ukázky dřívější práce, podle nichž si můžete udělat jasný obrázek.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *