Poznejte všechna psí plemena a vyberte si nejlepšího mazlíčka

Pes

Neuvěřitelné množství více než 340 psích plemen představuje obrovské možnosti z pohledu výběru ideálního domácího mazlíčka. Můžete si promyslet, jestli chcete spíše menšího psa s delší srstí, nebo naopak nějakého většího s krátkými chlupy. Značné rozdíly jsou i v povaze a nárocích daných plemen. V následujícím článku najdete praktické rady, které vám mohou pomoci usnadnit výběr nového čtyřnohého mazlíčka.

Výběr plemene psa, o kterého se zvládnete postarat

Když se na to podíváte, tak jsou plemena psů neuvěřitelně pestrá. Při výběru ale v první řadě zhodnoťte, jaké psa dokážete zvládnout. Hlavně některá větší plemena potřebují více životního prostoru a mohou mít větší nároky na pohyb a výcvik, s čímž je potřeba počítat. Naštěstí u charakteristiky každého psího plemene najdete tyto základní informace. Nakonec zčásti záleží i na konkrétním jedinci, který může mít opravdu sportovní povahu, nebo být spíše klidnějším psem, který s vámi bude rád lenošit.

PesFoto: Pixabay

Láska na první pohled

Některá psí plemena mají své speciální kouzlo, kdy dokážou vybrané lidi okouzlit na první pohled. Může to být roztomilým pohledem nebo milým chováním, díky kterému vzniká opravdu příjemný čtyřnohý společník. Například placatý čumáček mopse nebo roztomile koukající dalmatin patří mezi oblíbené volby.

Pozor na výběr čistokrevného psa z chovné stanice

Krásná vyšlechtěná plemena bohužel nesou i tu daň, že se u některých z nich objevují zvýšené dispozice k různým genetickým onemocněním. Už jenom z toho důvodu je nesmírně důležité vybírat štěně v osvědčené chovatelské stanici, kde mají předci pejska všechny potřebné zdravotní testy a riziko je tak minimální. Tím uvědomělým výběrem chráníte především sebe i svého nového čtyřnohého kamaráda, který tak má nejlepší startovní pozici pro zdravý a spokojený život ve své nové rodině.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.