Bojler

Potřebujete vypustit bojler: Co vše je zapotřebí

Ohřívání vody je velmi důležité a jakákoli domácnost se bez něj v žádném případě neobejde. Řešit je lze nejrůznějšími způsoby. Asi největší klasiku představuje kvalitní bojler. Jeho činnost je nedocenitelná, jelikož si budete moci užívat komfortu sprchování horkou vodou kdykoli dle potřeby. Jak elektrické bojlery, tak i plynový bojler se neobejdou bez pravidelné údržby. Čištění bojleru nemusí být nijak výrazně náročnou záležitostí. My se na něj soustředíme v následujících řádcích poněkud podrobněji.

Úkony před vypuštění bojleru

Určitě je třeba myslet na to, že vodu z bojleru nemůžete vypustit kdykoli, když si momentálně vzpomenete, že byste jej mohli vyčistit. Voda je často totiž opravdu horká a mohlo by dojít k nepříjemným popáleninám. Optimální je vše naplánovat hodně dopředu a následně pak vypustit bojler až ve chvíli, kdy už bude voda úplně chladná. Budete tak mít jistotu, že se vám při manipulaci s ním nemůže nic stát.

Jak řešit vypuštění bojleru

Začátek vypouštění bojleru spočívá v kompletním odpojení zařízení od elektřiny. Pak je zapotřebí uzavřít přívod vody a můžete pomocí otevření kohoutku s teplou vodou naplno vypouštět jeho stávající obsah. Jestliže je vás bojler vybaven pojistným ventilem, je zapotřebí jej také uvolnit. Počítejte s tím, že postupem času bude voda značně kalná a mohla by ucpat odpady ve vaně či umyvadle. I proto se vyplatí vanu zacpat zátkou a vodu pak vylít do toalety či výlevky. Šikovný kutil by měl vylít vodu v kbelících z bojleru napřímo.

Postup čištění bojleru a jeho opětovné zapojení

Po vypuštění vody z interiéru bojleru můžete začít s jeho čištěním. Demontujete vrchní kryt a následně také ostatní šroubky. Pak můžete celou nádobu propláchnout čistou vodou. Jestliže vidíte pevně usazený vodní kámen, zakročte a tupým ideálně dřevěným či plastovým předmětem jej odstraňte. Pozor ale na anodovou i topnou tyč. Následně bojler opět smontujte a spusťte stejným postupem, jako došlo k jeho demontáži.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

3 komentáře

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Hezký den,
   děkuji za přání. Velmi rád se nechám poučit. Email mám uveden na webu, klidně můžete přispět zajímavými a funkčními radami.
   Radek Štěpán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *