Postup stavby či rekonstrukce koupelny

Koupelna je bezesporu jednou ze stěžejních místností jakéhokoli interiéru. Jestliže se právě v koupelně necítíte příjemně, je třeba něco změnit! Postup při zařizování koupelny může být různý, nicméně je ideální jej projít v několika důležitých krocích, z nichž by se nemělo zhola nic přehlédnout. Pokusme se je tedy nějakým způsobem zmapovat.

Kvalitní projekt jako základ

Jestliže chcete mít koupelnu přesně podle svých představ, měli byste si nechat načrtnout projekt. Učinit tak můžete u jakékoli společnosti, respektive u koupelnového studia. Mnohá studia mají dokonce i poskytnutí projektu zdarma. U těchto akcí je vhodné přihlédnout především k tomu, jestli není návrh zdarma vázán na to, že si budete muset nechat koupelnu navrhnout a vyhotovit daným studiem či prodejcem. Ideální je nevázanost na realizaci. Právě ona totiž dává další možnosti jít k levnější a spolehlivější konkurenci. 3D projekt by měl představovat samozřejmost a vy byste měli přesně vidět, jak bude vaše koupelna vypadat v budoucnu.

Hrubé rozvody

Znalost projektu samozřejmě musí být ještě předtím, než se na koupelnu vrhnout vodaři a topenáři. Právě oni musí přihlédnout k projektové dokumentaci, aby mohly plastové odpady rozvést tam, kde je zapotřebí. To samé platí i o topení. Podlahové topení pochopitelně nemá co dělat pod vanou anebo pod sprchovým koutem. Naopak je žádoucí jej nahustit před těmito zařizovacími součástmi, kde budete chodit bosí.

Realizace koupelny

Když již máte vybrané zařizovací předměty a obložení s dlažbou, pak není co řešit a musíte si najít řemeslníky či firmu. Velká koupelnová studia jako jsou třeba Siko či Ptáček koupelny mohou doporučit firmy, u nichž dostanete solidní slevy na realizaci koupelny či naopak při využití služeb těchto společností vám velká studia dají další slevy na zařízení. Realizaci byste si měli přesně kontrolovat ve všech fázích, aby nedošlo k nesrovnalostem, které mohou vést k tomu, že trubky, mající být schovány v podlaze jsou vidět a k něčemu podobnému. Ze největších a nejznámějších firem provádějí vše kolem koupelen koupelny Siko anebo koupelny Ptáček.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.