Pohankový polštář

Pohankové polštáře: Komfort a úleva v jednom

Znáte pohanku? Stoprocentně, nicméně většinou jako součást gastronomie! Nejen v kuchyni lze ale využívat vlastnosti, jež nabízí. Výbornou volbou je i jako základ polštářů. Ne, nepoužívá se celá! Polštáře se naplňují pohankovými slupkami. Proč? Z několika důvodů. Především dokážou slupky absorbovat teplo, takže se polštáře bez problémů nahřejí, což může pomoct třeba při tišení bolestí. Vybrat si lze třeba i nahřívací polštářek do mikrovlnky. Tady se pohodlně nahřeje a poté si jej můžete dát pod hlavu. Jaké jsou jeho další výhody? Kde si jej můžete zakoupit a jaký konkrétní model se vyplatí? Přesně na tyto otázky postupně odpovíme.

Pohankový polštář EVA průřez

V čem jsou pohankové polštáře odlišné?

V první řadě upozorněme na to, v čem jsou pohankové polštáře výjimečné. Jednou z hlavních předností je absence ztrácení objemu podobně, jako je tomu u vlny, pěny nebo peří. Dokonale se dokážou přizpůsobit anatomii lidského těla. Hlava, krk i páteř budou v přirozené poloze, čímž se vyhnete zbytečné bolesti. Pružná opora bude znatelná při jakékoli poloze. Polštářkem bez problémů může cirkulovat vzduch. Zamezí se tak zapaření a potížím s pokožkou. I proto se mnohá provedení nakupují pro malé děti a invalidy.

Své místo si najde nejenom v ložnici

Většinou nahřívací polštářek najdeme v domácnostech anebo v rehabilitačních centrech. Jen pro přehlednost, nejčastěji se v různých podobách využívá jako:

  • obkladový polštářek,
  • cvičební pomůcka při józe,
  • podložka na židli při sezení,
  • zahřívací prostředek při prochladnutí a nemocech,
  • podložka pod počítačovou myš,
  • cestovní pomůcka za zátylek a oblast zad,
  • součást sezení při čajových dýcháncích,
  • obkladový prostředek.

Naše tipy na pohankové polštáře

Závěrem pro vás máme 2 tipy na pohankové polštáře z bohatého sortimentu eshopu polstare.cz.

Anatomický polštář EVA 40×60 cm

Tento anatomický pohankový polštář byl vyvíjen ve spolupráci s předními fyzioterapeuty a rehabilitačními centry. Dokáže poskytnout velmi efektivní podporu jak krční páteři, tak i hlavě. Jako optimální se jeví při ležení na boku i na zádech. Je oboustranný, přičemž jedna jeho strana je z dvouvrstvého proševu a druhé z čistě přírodní bavlny. Boky i váleček jsou naplněné vyčištěnými slupkami z pohanky.

Pohankový polštář EVA

Nahřívací polštářek

Výborný pro terapii krční páteře, případně hlavy, ramen, klubů či svalů je nahřívací polštářek. Nahřát jej lze v klasické troubě či mikrovlnce a teplo dokáže dávat až 15 minut. Fungovat ale může i jako chladivý obklad. Stačí jej pouze vložit do sáčku, jenž je součástí balení, a dát do lednice.

Nahřívací polštářek

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *