Podzim jako ideální čas pro výsadbu cibulovin

Podzim je ideálním časem pro přípravu na jaro. A to hlavně z pohledu okrasných cibulovin. Aby mohly na jaře krásně vyrůst v ten správný čas, musí být v zemi právě již od podzimu. Podívejte se, kdy které cibuloviny sázet a jak to udělat, aby na jaře bez problémů vykvetly.

Září jako měsíc pro sázení cibulovin

Nejlepším obdobím pro sázení cibulovin je tradičně září. Pokud nestíháte, stačí i první polovina října. Jakmile se postaráte o podzimní sázení, zbývá si několik měsíců počkat na krásnou odměnu v podobě překrásně barevných květů.

Sázejte zdravé a kvalitní cibule

Jasným předpokladem pro bohatou úrodu krásně barevných květů v jarních měsících je výběr zdravých a kvalitních cibulí. Cibule by neměly být narašené, protože rašení by mělo probíhat až přímo v půdě podle okolních podmínek. Každoroční podzimní sázení je především otázkou kulturních odrůd tulipánů. U těch botanických druhů je možné ponechat cibule v půdě i delší dobu a budou v zásadě bez problémů prosperovat. Během podzimních měsíců se navíc jednotlivé obchody předhání v tom, kdo nabídne bohatší výběr nejrůznější cibulovin.

Foto: Pixabay

Prokypřená půda a správná hloubka výsadby

Při výsadbě cibulovin je na místě hned jedna velká otázka. A ta se týká toho, jak hluboko v zemi vlastně musí takové cibulky být. Obecně platí, že by cibule měli být uložené po dvoj až trojnásobku jejich výšky. Čím větší cibule, tím hlouběji ji budete sázet. Pokus chcete opravdu upravený záhon plný květů, zvolte výsadbu do sponu 10 na 10 centimetrů. Samozřejmostí by měla být i dostatečně prokypřená půda, která bude poskytovat ideální podmínky právě pro růst cibulovin. A i když je to možná banalita, je důležité dávat si pozor na správnou orientaci cibulek, aby nebyly zasazené obráceně.

Zdroj: https://www.truhlikov.cz/nepodcenujte-pripravu-a-sazejte-cibuloviny-na-podzim a https://www.truhlikov.cz/nepodcenujte-pripravu-a-sazejte-cibuloviny-na-podzim

Náhledové foto: Pixabay