Vytápění

Plynové kotle Junkers jsou spolehlivé a nevysají vaši peněženku

Zima už je v podstatě v plném proudu. Spolu s ní přichází jak radost ze sněhu a aktivit s ním spojených, tak i starosti s vytápěním. Mnohé domácnosti skutečně zaplatí za vytápění plynem hodně peněz. Vinu často svalují na vysoké ceny plynu a někteří lidé řeší vytápění tuhými palivy. Jde ale o krok zpět. Komu by se chtělo neustále přikládat dřevo? Vytápění tuhými palivy také není příliš ekologické. Především při hoření nedokonale proschlých polen dochází k uvolňování vysokého množství dehtu a jiných škodlivin. Plyn přitom není nijak výrazně drahý, jádro problémů s vysokými platbami je úplně někde jinde.

Jak je to s cenou plynu?

Ano, pokud máte k dispozici zdarma dříví na otop, plyn je skutečně dražší. V opačném případě tomu tak ale v žádném případě není. Ostatně zkontrolujte si stáří a účinnost vašeho stávajícího plynového kotle. Nejnovější konvenční kotle na plyn začínají s účinností na 80 % s tím, že mnohé modely ji dokonce i poměrně markantně přesahují. Když se k novému kotli přidá ještě zateplení objektu, pak dokážete ušetřit hodně peněz. Na vysoké faktury za plyn můžete zapomenout.     Junkers

Zdroj obrázku: topenivodaplyn.cz

Nač se soustředit při nákupu nového plynového kotle?

Pořízení nového plynového kotle není jednoduchou záležitostí. Na trhu se nachází spousta různých modelů od mnoha výrobců. My se nejprve podíváme na různé aspekty této nelehké volby a doporučíme i konkrétní model plynového kotle.

Již zmiňovaná účinnost

Jak již bylo řečeno, z hlediska účinnosti plynové kotle mají účinnost vyšší než 80 %. Bez problémů se dokážou přizpůsobit teplotě v interiéru i exteriéru a na základě toho spínat. Tím pádem je spotřeba plynu mnohem nižší než u starých zařízení, jež jedou neustále na plný výkon. Ostatně i výkonnost je vhodné spočítat.

Výkon plynového kotle

Jak vlastně vypočítat výkon kotle? Poměrně složitě. V potaz je zapotřebí brát především vytápěnou plochu a množství tepelných ztrát, k nimž reálně dochází. Výpočet mohou provést i automatické kalkulačky na internetu. Raději se ale obraťte na specialisty. Na konvenční i kondenzační kotle se zaměřuje třeba topenivodaplyn.cz.

A co design?

Ano, kotel se nachází v technické místnosti, potažmo ve sklepě. Přesto ale může vypadat moderně. Na vzhled se proto taktéž zaměřte. Volit lze mezi stacionárními a závěsnými zařízeními.

Sázka na tradiční značku

Před více než 100 lety vymyslel Hugo Junkers první plynový kotel. Tehdy se jednalo doslova o revoluci, jelikož odpadla práce s přikládáním uhlí do stávajících kotlů. Dnes se řadí německé kotle Junkers mezi špičku na trhu. Výbornou volbou je například řada Junkers CERACLASS. Jednotlivé modely se vyznačují vysokou účinností, jednoduchým intuitivním ovládáním a také efektivně řešeným systémem. Vždyť jen kryt z přístroje lze sundat při servisu naprosto jednoduše. Rádi byste si jednotlivé plynové kotle prohlédli? Učinit tak můžete na Topenivodaplyn.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *