SAMSUNG CAMERA PICTURES

Plotová podezdívka a její možnosti

Kvalitní plotová podezdívka je jakousi povinností u všech domů v případě, že majitelé chovají psy. Domácí zvířata mají tendenci utíkat, a tak není od věci, když se pod plotem nepodhrabou. Podezdívku je možné realizovat několika různými způsoby. Tím nejznámějším je vytvoření souvislého betonového pásu. Pomocí dřev se pouze vytyčí prostor pro betonáž a následně je prostor vylit betonem. Podezdívku můžete tímto způsobem řešit buď díky domíchávači s betonem, nebo si jej můžete namíchat doma sami.

Podezdívka ze základových bloků

Chcete-li mít vysoce kvalitní podezdívku, která bude kompaktní a maximálně pevná, využijte k její stavbě klasických základových bloků. Takzvané tvarovky dokážou vytvořit souvislou vrstvu betonu, jež je schopna bez větších potíží obstát i při velkém tlaku hlíny z obou stran. Cenově vyjde tato podezdívka velmi výhodně. Stačí koupit pouze tyto tvarové bloky a speciálně je upravit v oblasti styku s betonovou patkou.

Podezdívka z velkých obrubníků

Docela oblíbená je také podezdívka z obrubníků. Vybírat je možné obrubníky větší, nebo klasické rozměry zahradních obrubníků. Určitě není od věci vybírat silnější 10 cm široké obrubníky, které pod plotem bude optimální a zabrání zbytečnému prorůstání travou. Cenově vyjdou tyto obrubníky samozřejmě méně výhodně, než je tomu u standardního zahradního rozměru, nicméně z pohledu pevnosti jde o vynikající volbu.

Spojovací podezdívkové bloky

Nejmodernější variantou jsou velké betonové bloky, které jsou pevně zasazené mezi jednotlivými ocelovými sloupky. Do nich jsou ovšem také vpraveny kovové součásti, které za pomocí šroubů drží samotné betonové dílce mezi sloupky. Celá podezdívka tak může vzniknout bez jakéhokoli zbytečného betonování, jako je tomu u předchozích variant, které se bez kvalitního betonu v žádném případě neobejdou.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *