21/10/2015
Kategorie: Bazény, Exteriér

Písek do filtrace a jeho podoby

Písky do bazénových filtrací jsou dnes zcela běžnou součástí celých bazénových setů na mnoha zahradách. Není se čemu divit, jelikož bez filtrace voda v bazénu čistá rozhodně nevydrží a je zapotřebí ji vyměnit. Moderní pískové filtrace dokážou bez větších problémů vyčistit i vcelku velké množství vody. Není se čemu divit, jelikož při správném použití písku se ve filtraci udrží spousta nečistot, které se postupně nasávají z bazénové vody. Ke každé pískové filtraci je pochopitelně doporučován konkrétní písek, nicméně určitě není od věci dozvědět se o jednotlivých typech více informací o tom, jak vybrat ten správný.

Speciální písek samozřejmostí

O faktu, že do bazénové filtrace nelze vložit jakýkoli písek, není třeba dále diskutovat. Optimální je sáhnout po písku o frakci od 0,45 do 0,85 mm. Ten vám bude filtrovat vodu nejlépe. V případě, že zvolíte příliš jemný písek, dojde ke zbytečné námaze čerpadla. Písek navíc díky minimálním zrnům bude propadat zpátky do bazénu, což si samozřejmě nikdo nepřeje. Hrubý písek by vedl logicky k nedokonalému filtrování především menších částeček nečistot.

Vynikající vlastnosti písku

Jedna jediná náplň písku by vám měla pomoct při intervalu praní vody jednou za týden filtrovat bazén až po dobu 2 let. Písková filtrace je naprosto pohodově obsluhovatelná. Budete ji mít vyčištěnou během několika málo okamžiků. Výborný je i její relativně levný provoz. Kartušovou filtraci musíte mít zapnutou velmi dlouhou dobu, takže i úspora elektřiny tomu přímosměrně odpovídá.

Chemii nevysazujte!

Rozhodně není od věci držet se pravidla, že i při používání pískové filtrace není zapotřebí vypouštět využívání bazénové chemie. Jednat se může klidně i o přípravky bez jakéhokoli množství chlóru, nicméně chemie nesmí chybět. I písková filtrace není tak dokonalá, že by udržela vodu v dokonalém stavu po celou dobu koupací sezony.

1 komentář
  1. jiri.neumann@gbkv.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.