Pes v kanceláři jako ice breaker: Nezapomínejte na pravidla

Pes

Až donedávna byl pes v kanceláři takřka neřešitelnou záležitostí. Představa, že bude čtyřnohý kamarád v kanceláři, byla takřka nemyslitelná. Nyní se situace vcelku rapidně mění. Vždyť Češi jsou fakticky národem pejskařů. Psa má zhruba 40 % domácností, což rozhodně není málo. Mnoho zaměstnavatelů již umožňuje mít pejska přímo na pracovišti. Neobejdou se ale bez přesně stanovených pravidel. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích. Nejprve se ale podíváme na benefity pejsků, jež jsou často na pracovišti.

Minimalizace stresu a zvýšení pracovního výkonu

Hodný a nekonfliktní pes dokáže v tomto ohledu dokonale pomoct. Majitel se nemusí stresovat, že musí pejska venčit a jít za ním v určitý čas domů. kolegové si na něj také zvyknou a produktivita jde rázem nahoru. A přítomnost psa na schůzce s klientem?  Může fungovat jako vynikající seznamovací element, takzvaný ice breaker.   

Vlastnosti důležitější než plemeno

Důležitá je především individualita konkrétního pejska a jeho schopnost sžít se s kolektivem lidí. Bojové plemeno a vyšší pejsci nejsou optimální z toho pohledu, že mnozí lidé z nich budou mít spíše strach než cokoli jiného. Pozor také na líná, nebo naopak hyperaktivní pejsky.Pes

Foto: Pixabay

Více pejsků na jednom místě může představovat problém

Jestliže počítáte na pracovišti s vyšším množstvím pejsků, stojí za to vyzkoušet jejich soužití na nějakém neutrálním území. Víte-li, že budete mít v práci dvě feny nebo naopak dva psy, jeden z psů bude chtít být dominantnější.

Nepříjemné nadýmání

S tím je bohužel zapotřebí počítat. Určitě se všech spolupracovníků zeptejte, zdali nemají alergii na psa, nebo jim psi jako takoví nevadí. Určitě je zapotřebí také řešit problémy s psím nadýmáním. Ideální jsou doplňky stravy obsahující jogurtové kultury, případně probiotika. Zároveň dávejte na to, aby pes neměl omezený přístup k vodě.

Zdroj info: https://www.miton.cz/blog/jak-to-vypada-v-nasich-dog-friendly-kancelarich

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.