Perte ponožky v mikrovlnce, má to celou řadu výhod

bílé ponožky

Řada žen v domácnosti ví, jak těžké je udržet bílé prádlo beze skvrn. Obzvlášť, jedná-li se se o bílé ponožky, které se často velmi rychle znečistí. Zadupaným ponožkám často nepomohou ani bělící prostředky na praní. Ruční praní je navíc velmi pracné a zdlouhavé. Množství zapraných ponožek dá v početnější rodině pořádně zabrat. Má to ale řešení.

Problémy s ponožkami

Častým problémem s praním ponožek je fakt, že najít stejné ponožky do páru je úskalím snad pro každého, kdo ponožky nosí. I to ale řeší pomocník, kterým je běžná domácí mikrovlnná trouba.

S ponožkami do trouby

I přes veškerou snahu zůstávají vaše ponožky spíše černé? Nebojte se je vložit na pár minut do vaší mikrovlnné trouby. Najděte pro to vhodnou nádobu, která se do mikrovlnné trouby vejde. Přidejte přiměřené množství vody i prášek na praní. Ponožky vložte do trouby zhruba na deset minut. Poté je opatrně vyjměte a vymáchejte je pod proudem vlažné vody. Uvidíte sami ten rozdíl.

S ponožkami rovnou do sáčku

Postup bude stejný, do stejné nádoby nalijte vodu i prací prášek. Ponožky uložte do igelitového sáčku tak, aby zůstal po celou dobu otevřený. Po sedmi minutách bude proces u konce. Horkou páru, která bude stoupat vzhůru, nechte trochu zchladit. Ponožky bílé jako sníh byste asi nečekali, ale je tomu tak. Jak málo stačí k tomu, abyste si ušetřili práci.

Ještě lepší efekt

Záleží vám na čistých ponožkách jako nikdy? Pak na tento trik zabere nejlépe jedlá soda. Přidejte ji do sáčku místo pracího prášku. Uvidíte, že praní ponožek může jít i bez námahy. Od teď nebudete chtít prát ponožky jinak. Ponožky díky tomu zbavíte nejen nečistot, ale i různých přilnavých skvrn, které ani kartáčkem a usilovným drhnutím nezvládnete. Na jedlou sodu v domácnosti nedaly dopustit již vaše prababičky. Jedlá soda se hodí zkrátka na všechno.

Dnešní doba je jasným důkazem toho, že se mikrovlnná trouba dá využít podobně jako pračka. Jste-li kupříkladu na dovolené a nemáte s sebou dostatek ponožek, je mikrovlnná trouba tím pravým řešením. Jakékoliv menší kousky bílého prádla můžete přeprat tím to způsobem zcela bez námahy. Ušetříte tím minimálně i za zbytečně drahé bělící prostředky.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/ponozky-v-mikrovlnne-troube/

https://adbz.cz/hobby/prani-bilych-ponozek-mikrovlnna-trouba/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.