otvírák na konzervy

Otvírák na konzervy jako nezbytný kuchyňský pomocník

Každý z nás si určitě vybaví situaci, kdy mu doma zbývá na jídlo pouze několik konzerv a není možné najít otvírák. Tato situace je velmi nepříjemná. Často nám nezbude, než otevřít konzervu čímkoli, co máme po ruce. Nejčastěji to bývá ostrý kuchyňský nůž, který se tímto úkonem maximálně otupí a v mnohých případech dojde k jeho kompletnímu zničení. Otvíráky na konzervy lze přitom vybírat z celé řady variant a můžete si tak svou konzervu otevřít s největší možnou pohodlností. Jaké možnosti tedy v tomto ohledu máme?

Klasický pákový otvírák na konzervy

Asi nejčastěji kupovaným otvírákem je ten, který funguje na fyzikálním zákonu o páce. Díky tlaku na jednou stranu otvíráku se ostří zabořuje přímo do konzervy a ta se takto pohodlně otevírá. Tyto otvíráky vypadají různě. Nejčastěji se konzerva otevírá pouhým tlakem na samotný otvírák. V mnohých případech dochází k otvírání konzervy i tak, že se otvírákem pouze otáčí v zrytém směru. Vynikající je malinký vojenský otvírák na konzervy. Ten je maximálně skladný a z hlediska otvírání konzerv maximálně efektivní.

Elektrický otvírák na konzervy

Vynikající možnosti nabízí i elektrický otvírák na konzervy. Ten se vyznačuje především minimální namáhavostí otvírání konzerv. Pokud budete chtít konzervu otevřít, pak tak budete moci učinit s maximální možnou pohodlností. Rozhodně nebudete problém otevřít jakoukoli konzervu velmi rychlým způsobem. Princip páky u tohoto otvíráku být dodržen nemusí a není tak zapotřebí žádné zručnosti.

Jiné typy otvíráků na konzervy

Otvírák na konzervy může najít své místo klidně i na klíčích jako malý přívěsek. Jinak je ale nejčastěji otvírák na konzervy součástí klasického zavíracího nože. Tady si zcela jistě najde své místo a můžete tak otevřít konzervu klidně i někde v přírodě, kde speciální otvírák k dispozici mít stoprocentně nebudete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *