Osvěžovač vzduchu z rýže a jiné zajímavé triky

Rýže

Obyčejná rýže. Surovina, kterou má doma snad úplně každý. Mnohdy ji ale pochopitelně využíváme především jako potravinu. Aby taky ne, vždyť jako příloha je vynikající a pochutná si na ní snad úplně každý. Přesto se najde i spousta jiných využití rýže. Jakých? Na to se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Alternativ využití rýže je opravdu hodně.

Aby to u vás doma skvěle vonělo

Stačí si pořídit osvěžovač vzduchu, který jednoduše vyrobíte právě z rýže. Jak? Vezmete si zhruba polovinu šálku rýže a nakapete do ní přibližně 20 kapek esenciálního oleje. Zrníčka rýže pořádně promícháte a máte vynikající prostředek, který vám provoní celý interiér. Samotná zrnka je třeba promíchávat pravidelně, aby účinky osvěžovače vzduchu byly stále solidní. Postupem času jinak slábnou.

Pryč s křečmi

Ideální je zahřát sáček rýže v mikrovlnné troubě a následně přiložit na místo, jež vás bolí, teplo dokáže eliminovat také křeče. Máte-li sáček s rýží neustále připravený, můžete si být jistí, že pomoc přijde včas.RýžeFoto: Pixabay

Utopil se vám telefon? Hoďte ho do rýže

Tato rada je vcelku známá. Telefon, který spadne do vody, je zapotřebí co možná nejrychleji ponořit do suché rýže. Ta z něj dokáže vysát vlhkost a je pravděpodobné, že se nakonec mobil podaří zachránit. Před tím, než se ale dá zařízení do rýže, je zapotřebí vyjmout baterii, SIM kartu a také paměťová média.  

Masáž nohou? Proč ne?

Taková rýžová je velmi jednoduchá a rychlá. Do přiléhajících ponožek dáte zhruba odměrku rýže. Nasadíte si je na nohy a můžete se procházet. Velké množství zrnek bude stimulovat nervová zakončení a domácí masáž vás nebude stát skoro nic.

Víte, jakou má teplotu olej v pánvi?

Jestli je dostatečná, zjistíte díky obyčejné rýži. Zrna se u horkého oleje budou obalovat bublinkami. V případě studeného se prostě a jednoduše ponoří.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/nasypte-ryzu-do-sklenenej-flase/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.