Neomezujte se při používání aviváže pouze na praní

aviváž

Aviváž používáme při praní prádla proto, aby bylo krásně voňavé a měkoučké na dotek. Právě pro tento účel je aviváž stvořená a jde jí to perfektně. Omezovat se pouze na použití při praní by byla škoda. Možná vás to nikdy nenapadlo, ale aviváž můžete u vás doma využít i mnoha dalšími způsoby.

Když se zasekne zip

Už se vám někdy stalo, že jste si ve spěchu zasekli zip? Nepříjemná komplikace, jejíž řešení se může protáhnout, když nevíte, jak správně na to. Není nic horšího, než když máte na spěch a zip se rozhodne, že prostě nepojede.

Přitom stačí tak málo – kápnout trochu aviváže do jezdce a klidně i do dráhy zipu. Uvidíte, že se zip dá do pohybu a nebude potřeba vašeho lamentování nebo násilí, po kterém by se také mohlo stát, že vám zip zůstane v ruce.aviváž

Foto: Pexels

Tapety půjdou dolů skoro samy

Zbavit se starých tapet může být pořádný oříšek. Jen málokdo by se do takového úkolu chtěl pustit dobrovolně, co když ale nemáte na výběr? Ještě než začnete zoufalé schovávat hlavu do dlaní a malovat na zeď ty nejhorší scénáře, vezměte si na pomoc aviváž.

Vezměte lahvičku s rozprašovačem a naplňte ji vodou a aviváží v poměru 50:50. Protřepte a nechte chvíli odstát. Následně pak tapety kousek po kousku zvlhčete připravenou směsí. Ničemu neuškodí, když tapety navlhčíte i den předem. S pomocí aviváže bude sundávání starých tapet daleko jednodušší.

Podlaha se leskne

Ať už máte doma linoleum nebo třeba plovoucí podlahu, určitě se vám líbí, když se podlaha krásně leskne. Zkrátka hned pak mnohem lépe vypadá. Jenže podlaha se neleskne sama od sebe a často už vůbec ne na lusknutí prstu. Místo toho nás trápí pohled na šmouhy, díky kterým to vypadá, že o svoji domácnost vůbec nepečujeme.

Do teplé vody nalijte plné víčko aviváže. Dobře promíchejte a s touto směsí následně podlahy u vás doma vytřete. Tento postup s sebou přináší hned několik výhod. Jednak vám to doma bude krásně vonět, ale především se vaše podlahy krásně rozzáří.

 

Zdroj: https://babinet.cz/clanek-28262-oblibena-avivaz-nemusi-slouzit-jen-k-prani-dalsi-vyuziti-vas-prevapi.html
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.