Odvar z brambor pro lepší květy orchideje

Pokud vás také vaše orchideje, které máte doma, trápí a nekvetou či kvetou málo, zkuste následující tip. Spočívá v tom, že budete svou orchidej vyživovat vodou z brambor. Jde o jednoduchý trik, jak do vašich orchidejí dostat látky, které povzbudí jejich růst a zejména květy. Pojďme tedy na to!

Proč právě bramborové slupky?

Proč využít k podpoře kvetení orchideje právě slupky od brambor? Je zde hned několik důvodů. zejména ten, že tato metoda vás nic nestojí. I kdyby nefungovala, což by ale měla, a jen jste ji párkrát vyzkoušeli, pořád jde o přípravek, který si připravíte z bramborových slupek, tedy levného odpadu, který produkuje každá domácnost. Za další jsou bramborové slupky plné živin, které dokážou kořeny orchidejí přijmout a pracovat. Slupka také obsahuje látky, které pohlcují bakterie v půdě. Další výhodou je, že voda z vyvařených slupek obsahuje tyto látky ve formě, která je pro orchideje lehce přijatelná. Látky pak představují impulz pro růst a kvetení.

Foto: Pixabay

Příprava roztoku

Jak tedy na to? potřebujeme si vytvořit roztok, který bude obsahovat blahodárné látky, které bramborová slupka obsahuje, a které orchideje náležitě ocení. Připravte si tedy slupky z brambor. Na jeden litr vody použijte asi tři větší brambory či šest menších. Brambory klasicky oloupejte a slupky nakrájejte na menší kusy. Potom pomalu přiveďte vodu se slupkami k varu a pár minut nechte provařit. Roztok necháme vychladnout a scedíme.

Aplikace roztoku

No a jak tedy orchidejím dávkovat tento přípravek, který jim pomůže při tvorbě květů? Stačí zalévat orchideje tímto roztokem. Ne však každý den. Touto vodou zalévejte vaše orchideje asi každých 10 až 15 dní. Do každého z vašich květináčů s orchidejemi stačí nalít jen trochu „vývaru“ z bramborových slupek. Roztok můžete nechat v ledničce až po dobu od 15 do 20 dní.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.