Odhlučnění stropu nemusí být složité

Odhlučnění

Bydlíte v patrovém domě, anebo v paneláku či v bytovce a neustále vás obtěžuje hluk jdoucí z jiných pater? Pokud ano, rozhodně se vyplatí kvalitně řešené odhlučnění stropu. V jakémkoli interiéru se dá řešit velmi efektivně. Že nevíte, jakým způsobem byste měli odhlučnění stropu řešit? Nevadí, rádi vám v následujících řádcích poradíme. Možností je pochopitelně hned několik. Vhodné řešení je třeba volit velmi obezřetně, aby bylo odhlučnění co možná nejefektivnější.

Různé druhy hluku

Na první pohled by se mohlo zdát, že hluk je všude úplně stejný. Není tomu tak! Rozlišujeme jej podle toho, jakou formou se šíří. První varianta hluku je typická tm, že se šíří odrazem od stěn anebo jiných předmětů. Jeho zdroje mohou být různé, a t třeba lidský hovor, elektronika anebo manipulaces nejrůznějšími předměty. Typické je kupříkladu stěhování. Druhým typem zvuku je klasické chození a klepání podpatků. Vše je vyjádřeno veličinou zvanou kročejová neprůzvučnost.

Jaká izolace je optimální

Jestliže chcete zvolit ekonomicky nejúnosnější variantu, pak si vystačíte s pouhými polystyrenovými deskami. Poněkud nákladnější variaci představují sádrokartonové desky. Jinak není od věci použít i minerální vlnu, popřípadě klasické dřevěné obložení jako takové. Na odhlučnění stropu se nejvíce hodí akustické podhledy a také obklady, které umí snížit i třeba přílišnou výšku dané místnosti. Ta je logicky také jednou z příčin nadměrného hluku. Výborné jsou sádrokartonové desky opatřené textilií nazývanou také vlies.

Komplexní řešení se vyplatí

I přesto, že se vám zdá, že by izolace stropu mohla stačit, zvolte raději mnohem komplexnější řešení. Strop je pochopitelně propojen se stěnami, které se také vyplatí odhlučnit. Především hluk kročejového charakteru se běžně přenáší především zdmi. Vůbec nejlepší bude poradit se přímo odborníky, již se touto problematikou zabývají.

Akustická pěna

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.