Ochranná přilba a další ochranné pracovní pomůcky

Ochranné pracovní pomůcky patří k většině vykonávaných činností a rozhodně stojí za to si je pořídit. Než se ale rozhodnete pro výběr ochranných pracovních pomůcek, měli byste zvážit kritéria, podle kterých si budete ochranné pomůcky pořizovat. O tom, že by těchto ukazatelů mělo být hned několik, se jednoznačně přesvědčíte zejména tehdy, když se vám podaří nakoupit nějaké nekvalitní ochranné pracovní pomůcky. Pak často ale zbudou jen oči pro pláč a šetření dalších peněz na pomůcky nové.

Ochranná přilba a její náležitosti

Základem ochranných pracovních pomůcek je v každém případě kvalitní ochranná přilba. Ta dokáže doslova divy. Vybírat ochrannou helmu je zapotřebí nejen s ohledem na její cenu. Důležitým ukazatelem je i pevnost pracovní helmy. Některé levné modely jsou minimálně pevné, takže dochází k nepříjemným úrazům i přesto, že má člověk helmu na hlavě. Zapomenout nelze ani na pohodlnost nošení helmy.

Kvalitní ochranné rukavice

I ochranné rukavice mohou hrát důležitou roli. Jejich koupě musí ale směřovat k účelu jejich určení. V mnohých případech dochází k tomu, že se kupují jakési univerzální ochranné rukavice, které nejsou příliš kvalitní a nedokážou při konkrétní činnosti ruce efektivně ochránit. Například při práci s horkými kusy oceli je nutné mít speciální rukavice, jež jsou schopny odolat vysokému žáru, jemuž jsou ruce vystaveny. Mnohdy je zapotřebí při určitých činnostech i ochranný štít anebo jiné pomůcky.

Další ochranné pomůcky

Další ochranné pomůcky jsou určeny pro specifické činnosti. Typická může být třeba ochranná síť, kterou se zabezpečuje určité místo. Ochranná síť dokáže doslova divy. Zapomenout bychom neměli ani na ochranné rámy a na některé ostatní záležitosti. Z dalších ochranný pomůcek jmenujme ještě klasický ochranný štít na oči anebo na ochranné oblečení či pracovní boty vybavené ocelovou špicí.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *