Ochranné oděvy

Ochrana zdraví při stavbě: Nezapomínejte na pracovní a ochranné pomůcky

Realizace stavby rodinného domu nebo jakéhokoli objektu je náročnou činností skládající se z mnoha úkonů. Zvládnout všechny je mnohdy náročné, a to jak psychicky, tak i fyzicky. Důležité je ovšem nejen plnění časového plánu. Zapomínat byste neměli ani na ochranu vlastního zdraví. Mnohé činnosti jsou totiž poměrně nebezpečné a velmi jednoduše může dojít k nějakému nepříjemnému úrazu. Jaké ochranné pomůcky by vám tedy neměly chybět?

Kvalitní pracovní oděv jako základ

Každá pracovní činnost vyžaduje specifické oděvy. Na stavbě se vyplatí zakoupit si spolehlivou pracovní kombinézu, která vás ochrání jak před úrazy, tak i chladem a výkyvy počasí. Doplněna by měla být samozřejmě o ochrannou přilbu a v neposlední řadě i spodní oblečení. Především v podzimních a zimních měsících je venku už velká zima. Samozřejmostí musí být také pracovní rukavice chránící dlaně s prsty. Na stavbu si také pořiďte zateplené boty. Budou-li mít navíc bezpečnostní prvky typu kovové špičky, rozhodně neprohloupíte.

Ochranné oděvy

Postroje pro práci ve výškách

Ne každý člověk se rozhodne pro stavbu bungalovu. Mnohým to nedovolí ani samotná dispozice konkrétního pozemku. I proto byste měli myslet na práci ve výškách. Ta doslova vyžaduje spousty bezpečnostních prvků. Bez kvalitního horolezeckého úvazku se do výšky vydá pouze hazardér s vlastním zdravím. Tedy alespoň v případě, že není postaveno lešení.

Prášit se prostě bude

Na stavbě se stoprocentně setkáte i s prachem. Především v letních měsících je země dokonale vyprahlá a stačí málo, aby se vznesl vír s prachovými částečkami. Právě z toho důvodu se vyplatí pořízení spolehlivého respirátoru, jenž vám umožní dýchání i v případě stálejšího pobytu v prašném prostředí. Ať už potřebujete zmiňované ochranné pomůcky anebo mnohé další, podívejte se na ardon.cz a jistě si vyberete.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *