Jahody

Obyčejné droždí pomůže ke skvělé úrodě jahod

Milujete jahody? Aby ne, vždyť tyto skvělé sladké plody se hodí prakticky do jakéhokoli sladkého receptu a skvěle chutnají především čerstvě utržené přímo ze záhonu. Ne vždy se ale podaří dosáhnout na skvělou velkou úrodu nádherných sladkých plodů. Z toho důvodu se vyplatí vsadit na kvalitní hnojivo, jež bude působit doslova jako motor pro dokonalý růst a plození jahod. Stačit vám bude jen obyčejné droždí.

Proč zrovna droždí?

Důvodů by se našlo hned několik. Tkví především v tom, že droždí obsahuje spousty pro růst jahod prospěšných látek. konkrétně se jedná především o:

  • vitaminy skupiny B,
  • bílkoviny,
  • sacharidy a minerály.

Pokud navíc rozpustíme droždí ve vodě, získáme speciální sloučeniny, jež se pozitivně podílí na růstu kořenového systému jahod.Květy jahodníku

Květy jahodníku: Foto Pixabay

Hnojivo z čerstvého droždí

Co se týká množství, tak ve 2,5 litru vody se rozpustí zhruba 500 gramů čerstvého droždí. Voda by měla mít teplotu pohybující se kolem 23 ° C. Voda se nechá 2 dny uležet s tím, že se pak koncentrát smíchá s dalšími 20 litry vody. K jednomu jahodovému keříčku přijde 300 až 500 ml.  
Jahodník

Jahodník: Foto Pixabay

Když máte doma jen sušené droždí

Pak budete potřebovat 2 balíčky sušeného droždí, 2 lžíce cukru a 2 sklenice teplé vody. Louhovat se vše nechá 4 hodiny na teplém místě. koncentrát se ředí v poměru 250 ml na 2 litry vody.

Jahody se takto mohou ideálně přihnojit třikrát za rok. Na začátku května, poté těsně před plozením a následně po sklizni.  

Jahody: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *