02_HO

Má se lišit domácí pracovna pro muže a ženu?

Jakkoliv se může zdát, že konec globální pandemie koronaviru je na dohled, home office – jeden z jejích nejikoničtějších „výdobytků“ – ale minimálně v nějaké formě přetrvá a jen tak z našeho světa nezmizí. Zařizování domácích kanceláří je tak téma, které bude ještě nějakou dobu aktuální. I proto toho bylo na toto téma napsáno hodně, rozdíl mezi domácí pracovnou, ve které pracuje muž a pracovnou pro ženu se však příliš často nezmiňuje. Ale i toto téma má nyní opodstatnění.

Mužská přímočarost

Zařizování domácí pracovny pro muže není ve skutečnosti nic složitého. Muži jsou v tomto ohledu přímočařejší a jednodušší. Mužům ve skutečnosti stačí židle, stůl a počítač na něm. Všechno ostatní je navíc. Jistě, i muži si zdobí své pracovny obrázky, fotografiemi apod. V jejich případě se ale jedná o doplňky v pravém slova smyslu. Obejdou se bez nich a jejich pracovní výkon to nijak negativně nepoznamená. U žen je to trochu jinak.

01_HO

Foto: Pixabay

Kouzlo ženské pracovny

Je známá věc, že ženy jsou schopny vnímat více věcí najednou. Výzdobu a doplňky pracovny tak ženy dokáží skutečně vnímat a na rozdíl od mužů jim pomáhají lépe se soustředit a vytvářet příjemnější prostředí. To, co by muže rušilo a odvádělo jeho pozornost ženě naopak pomáhá se soustředit. V pracovně by neměla chybět ani nástěnka nebo magnetická tabule, na kterou si žena může dávat malířské výtvory svých dětí, vzkazy apod.

V dámské pracovně určitě není třeba odmítat fotografie, květiny, dekorační předměty, lampičky bez zjevného účelu apod. Ženy jsou ale také mnohem organizovanější než muži. V pracovně by tak nemělo chybět místo na šanony, pořadače, sešity na poznámky apod.

Náhledové foto: Pixabay

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *