cihly heluz

Obvodové zdivo z cihel Haluz Family určitě uspokojí

Cihelné bloky se dnes prosazují jako stavební materiály, které dokážou uspokojit požadavky jakéhokoli stavebníka. Máte-li vyřešný projekt a byla-li vybrána hypotéka, můžete se rozhodnout pro konkrétní zdivo. Pokud stavíte svépomocí, anebo prostřednictvím firmy, určitě není špatné vybrat broušené cihelné bloky a minimálně si prohlédnout jeho charakteristiky. Broušené cihelné bloky vyrábí několik firem, přičemž v následujícím textu se budeme soustředit na broušené cihelné bloky Heluz Family a Family 2in1. Broušení cihelné bloky Heluz z těchto řad disponují celou řadou výhod, kvůli kterým je stojí zato koupit. Podívejme se na ně tedy blíže.

Tepelně izolační vlastnosti na jedničku

Asi nejvíce se při nákupu cihel staráme mimo cenu o tepelně izolační vlastnosti zdiva. Ty by měly být co nejlepší, aby se v domě po jeho dostavění drželo dostatečné množství tepla  a vy jste tak měli maximálně ekonomické vytápění. Součinitel prostupu tepla u cihelných broušených bloků Heluz Family šířky 500 mm je následující: U = 0,15 W/m2K. Hodí se tak jak pro stavbu nízkoenergetických, tak i pasivních domů.

V čem tkví technologie Heluz Family?

Všechny klasické doposud prodávané cihelné bloky se vyznačují jednak pravidelným tvarem a jednak vysokou pevností. Cihlové broušené bloky Heluz Family 2in1 nabízejí navíc ještě vyplnění mezer polystyrénem. Tepelně izolační vlastnosti cihel jsou tak do značné míry vylepšeny a tyto stavební bloky tak dostávají úplně jiný rozměr. Součinitel prostupu tepla u cihelných broušených bloků Heluz Family 2in1 šířky 500 mm činí 0,11 W/m2K.

Volba šířky bloku je ryze na vás

Určitě je vhodné volit správnou šířku cihelných bloků. Cihelné bloky Heluz se jako obvodové zdivo vyrábějí v několika šířkách, a to jak v podobě Heluz Family, tak i Heluz Family 2in1. Jedná se o šířky 250, 300, 380, 440 a 500 mm. Pro jakou šířku zdiva se rozhodnete je ryze na vás, jelikož musíte počítat také s existencí anebo naopak vynecháním polystrénu či minerální vaty na zateplení fasády.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *