Obložení na stěny se uplatní i v ložnici

Krásná ložnice dělá majiteli bezesporu radost. Současné ložnice jsou často řešeny poněkud netradičně. Není se čemu divit, jelikož ložnice určitě patří mezi místnosti, u kterých je možné experimentovat, a to v mnohých ohledech. Výbornou volbou je v ložnici určitě obložení na zdi. To je možné řešit hned několika způsoby, přičemž většina z nich je skutečně designově maximálně efektivní a i ze zdánlivě ne příliš vábné místnosti dokáže takové obložení učinit místo, kam se budete rádi vracet. Jaké obložení se tedy do ložnice hodí?

Teplé dřevěné obložení stěn

Dřevěné obložení se řadí mezi úplně nejznámější, a pokud chcete teplý interiér ložnice, pak určitě není na čím váhat a bude vhodné toto obložení volit. Dřevo představuje přírodní materiál, který je možné využívat v několika barevných odstínech dle vlastní libosti. Moc hezké jsou především světlé odstíny dřevěného obložení, které mohou korespondovat se samotnou postelí. V ložnici může být vítán ale i kontrast. Ten může vytvořit třeba světlá podlaha a tmavé obložení a dveře vestavné skříně do ložnice.

Kamenný obklad je vcelku netradiční

Své služby mohou pochopitelně nabízet i kamenné obklady. Ložnice ale nepatří mezi místnosti, které by byly takovýmto obkladům příliš nakloněny. I v případě výběru nějakého světlejšího odstínu se u kamene dost těžko zbavíte jeho chladného dojmu. Pokud již toto obložení v ložnici musíte mít, pak bude vhodnější spíše volit jen lokální variantu.

Obložení látkové

Jestliže chcete být opravdu originální, pak se jeví jako zajímavé obložení, jehož základem je látka. Toto obložení je typické především tím, že látka obepíná molitan, který může sloužit ve spodní části při zahnutí obložení do rádiusu i jako sezení. Ostatně na samotném obrázku v úvodu článku se můžete přesvědčit sami. Toto obložení stěn je ale náročné na údržbu, jež musí být opravdu častá.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.