Objevte nové šikovné pomocníky do kuchyně, kteří vám usnadní práci

Kromě moderních drahých přístrojů mohou být v kuchyni platnou pomocí i zdánlivé drobnosti, jejichž pořizovací cena je v řádech desítek maximálně stovek korun. Většinou jde o malé pomocníky, u kterých si však snadno můžete zvyknout, že vám budou pomáhat pro každodenní vaření a přípravu pokrmů. A pozor, většinu z nich si zamilujete, takže si bez nich již nedokážete fungování v kuchyni představit.

Dostatek prkýnek a vály pro přípravu těsta

Prkýnka na krájení je dobré mít rozdělená podle toho, co na nich krájíte. A to skvěle zvládnete s nejrůznějšími barevnými plastovými prkénky. Lepší volbou jsou ta plastová, protože nabízí více hygienické čistění a zaberou i méně místa pro skladování. Kromě prkének je dobré zaměřit se také na plochu, kde budete těsta válet a tvarovat. S tím pomohou nejrůznější vály. Kromě klasických dřevěných variant opět existují moderní silikonové vály. Jejich výhodou jsou skladné rozměry pro pohodlné uložení do skříně, ale i předem připravené průměry a pomocné čáry pro vyválení perfektního kruhu a podobně. Díky speciálnímu povrchu jsou navíc z větší části přirozeně nepřilnavé.

Struhadla a škrabky různých velikostí

Další nezbytností do dobře zařízené kuchyně jsou nejrůznější struhadla a škrabky. Kromě toho klasického se čtyřmi nebo šesti stranami jistě využijete i menší struhadlo na sýr či praktickou škrabku na brambory. Existují také různé nástavce pro vroubkované řezy a podobné. S jejich pomocí připravíte zeleninu do takové podoby, jakou si budete přát.

Foto: Pixabay

Držáky a kartáčky pro efektivní čistění

Držák na vařečku, praktické silikonové chňapky nebo kartáčky, s jejichž pomocí vyčistíte i úzké skleničky nebo skleněná brčka. Jde o drobnosti, u kterých můžete mít pocit, že je vlastně ani moc nepotřebujete, ale jakmile je budete mít v kuchyni, zjistíte, že je to s nimi o mnoho jednodušší. A protože jde v zásadě o malé předměty, bez problémů se vejdou do některé ze zásuvek.

Zdroj: living.cz

Náhledové foto: Pixabay