Objevily se vám nevzhledné rýhy na podlaze? Jak je opravit?

podlaha

Taky se vám občas stane, že poškrábete podlahu? Rýhy jsou vidět nejčastěji na světlé podlaze, ale i tam, kam přijde slunce. Světlo slunečního svitu rýhy na podlaze ještě více podtrhnou. Ale co s takovými škrábanci na podlaze svedete? Lze v takové situaci vůbec něco dělat?

Kdy lze rýhy opravit a jak to provést?

Zprvu se podívejte na rozsah poškrábání podlahy. Pokud nezasahuje rýha příliš do hloubky, postačí vám na opravu pouhý kousek barevného vosku. Vždy samozřejmě vyberte takovou barvu, aby se co nejvíce hodila k vaší podlaze. Pomocí špachtle, kterou přiložíte na zem můžete rýhu zbavit nerovností na jejím okraji. Přejíždějte hranou i spodní plochou špachtle tak dlouho, dokud se povrch podlahy maximálně neurovná.

Pomocí pájky potom naberte potřebné množství vosku. Opět je třeba zdůraznit, že barva vosku musí být co nejvíce odpovídající. Nahřátý vosk vetřete do rýhy tak, aby vyplnil nejlépe celý prostor rýhy, která je v podlaze. Vosk, který se do rýhy natáhnete, nechte poté zaschnout, musí být úplně tuhý. Vosk, který bude přesahovat úroveň podlahy, jednoduše odstraňte pomocí špachtle, kterou máte při ruce.

podlaha

Foto: Pixabay

Co dalšího vědět?

Nakonec použijte ještě jemnou houbičku, která povrch dokonale zahladí. Vosk se s podlahami nakonec dokonale spojí a vaše podlaha bude vypadat opět jako nová. Vosk nechrání podlahu pouze svrchu, ale proniká často do hloubky, proto je na opravu podlah nebo dřevěného nábytku nejvhodnější. Rýhy můžete opravovat jak v laminátové, tak i ve dřevěné podlaze.

Oprava rýh ve dřevěné nebo laminátové podlaze pomocí vosku je účinná, nenáročná a zvládne jí prakticky každý. Zázraky samozřejmě nedokáže a skutečně hluboké poškození vosk nenapraví, pro běžné rýhy je ale vhodnou metodou

Zdroje informací: https://ceskykutil.cz/clanek-300904-irituji-vas-nevzhledne-ryhy-v-podlaze-nechte-je-zmizet

https://ceskykutil.cz/clanek-294171-jak-opravit-ryhy-a-skrabance-na-laminatove-podlaze

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.