Novostavba vs starší dům
23/07/2016
Kategorie: Moderní bydlení, Novinky

Novostavba, nebo starší byt

Nejen spousta mladých lidí se snaží odpovědět na tuto nelehkou otázku. Je vcelku jasné, že každý člověk má nějaké požadavky, které mu může splnit jak zcela nové bydlení, tak již stávající objekt. My se proto postupně pokusíme podívat na to, jaké jsou výhody i nevýhody novostaveb a již stávajících budov určených pro bydlení. Ne všechny asi stihneme vyjmenovat, nicméně i přesto si učiníte obrázek, co by pro vás bylo výhodnější a co naopak nikoliv.

Nový byt je zkrátka nový…

Jestliže půjdete do novostavby, setkáte se s velkým množství výhod. Začít bychom mohli například minimální údržbou. Prakticky všechno bude zcela nové, takže nebude nezbytné do daného objektu investovat své finanční prostředky. Dále se můžete spolehnout na záruku, která se vztahuje na konkrétní byty. Jestliže dojde k nějakému poškození zapříčiněnému použitím nevhodného technologického postupu, můžete žádat bezplatnou nápravu. Vynikající jsou i minimální náklady spojené s provozem. Díky zateplení bude vše na minimu. Nevýhodou je ale vyšší investice do pořízení takového nového bytu.

Stávající nemovitost se může vyplatit

Jestliže jste spíše pro starší byt, musíte si být vědomi toho, že možná nebude úplně vyhovovat tomu, co byste si na počátku představovali. Je jasné, že navíc dům nebude v úplně optimální kondici, takže do něj bude nutné velmi brzy investovat. Samozřejmostí budou i vyšší náklady na provoz daného objektu díky absenci zateplení. To samozřejmě hraje důležitou roli u jakékoli budovy.

Vypočítejte si pro a proti

Vy sami byste si měli vypočítat pro a proti a následně vyhodnotit, zdali se vám hodí ta či ona varianta. Pak už pouze popřemýšlíte nad financováním a můžete se pustit do realizace vašeho záměru. Není od věci podívat se i na developerské společnosti v Praze a jejich bohatou nabídku nemovitostí.

1 komentář
  1. Davidklic1993@email.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.