Jak na mravence: Několik tipů na hubení mravenců

Mravenci

Mravenci jsou sice známá stvoření, nicméně když zavítají i k vám do domácnosti, radost z nich zcela jistě mít nebudete. Všechny sladké cestičky jsou pro mravence poutními místy, a tak se na těchto místech usídlí a začnou páchat neplechu. I proto se vyplatí vědět jak na mravence a postavit se jim čelem. Možností máte pochopitelně hned několik, a tak se na ně postupně zaměříme a pokusíme se je charakterizovat se vším všudy.

Babské rady jak na mravence

Na mravence lze klidně vyzrát i obyčejnými babskými radami. Pokud je neznáte, nabízí je přehledně v následujících odrážkách. Sami se přesvědčíme, že se jedná o zajímavé záležitosti, jež mohou být mnohdy účinné. Co byste tedy proti mravencům měli podniknout?

–          pěstovat aromatické bylinky typu bazalky, máty či levandule

–          zasadit pod oknem cibuli

–          vytvořit roztok ze sírového květu

–          posypat papír kvasnicemi smíchanými s cukrem a medem

–          vstupní otvory mravenců zastříkat vodou s jarem

–          nasypat zde aromatické látky typu hřebíčku, skořice apod.

–          posypat místa kávovou sedlinou

–          účinné jsou i pepř, sůl a mletá paprika

–          ukliďte byt s octovou vodou

–          mravenci nemají rádi zubní pastu

–          nemusejí ani prášek do pečiva

Prevence se vyplatí

Rozhodně stojí za to učinit nejrůznější preventivní opatření. Typická jsou hlavně místa s otevřenými potravinami, a to především slazenými. Ideální je uklidit všechny potraviny přímo do dóziček a nádob, které jsou nepropustné, a to jak z hlediska sypání se materiálu, ukápnutí tekutin anebo i niku pachů. Vše může mravence dokonale přivábit.

Další zajímavé tipy

Jestliže chcete mít po problémech hned a mravence zdevastovat chemicky, pak volte Biolit a některé další přípravky. Zajímavý je i Crystal Dust. Mnozí lidé doporučují i rozsypání prášku na praní do jejich cestiček.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.