Neuvěřitelný způsob, jak ze střechy shodit mech — Je to velmi snadné a rychle bude po všem

Mechy mezi krytinou

Mech na střeše nepředstavuje pouze estetický problém. Nejvíce obtěžuje materiál na střešní krytině, kde postupně, ale nepochybně způsobuje její znehodnocení. Mech na střeše rozhodně nepotřebujete. Jak se ho zbavit?

Zdá se vám to jako neřešitelný problém?

Je zřejmé, že jakmile zeleň z krytiny odstraníte, po nějaké době se znovu objeví. Proto je nepochybně lepší zeleň jednou za několik dlouhých let zcela odstranit. Obvykle proto, že zeleň navíc zachycuje další odpadky, které mají šanci se usadit a zničit střešní krytinu. Kromě toho, že ji poškozuje, je zeleň postříkaná vodou a tím i zátěží, které by starší materiál nemusel být schopen odolat. Je na čase se zelení skoncovat.

Ruční odstraňování

Nejrychlejším způsobem, jak odstranit zeleň, je klasické mechanické odstranění. Vezmete lopatku a pustíte se do práce. Z vašeho přístřešku pro auto nebo jiné nízko položené konstrukce evakuujete za poctivých pár desítek minut. Nechce se vám lézt na střechu? Zkuste chemický postup, se kterým vám pomůže profesionální firma.

Chemické odstraňování mechu

Existuje několik postřiků na odstraňování zeleně. Nikdy však nevstupujte do prostoru střechy nad domem nebo do blízkosti jiné budovy, aniž byste ji zajistili. Vůbec nejdokonalejším opatřením je zavolat profesionální firmu, která se o vyhnání zeleně postará sama. Poté, co na střechu vstoupíte sami, pokaždé používejte pokrývačské nářadí, počítající s pevným a bezpečným přivázáním k záchytnému bodu. Kromě toho zvolte bezvětrné a slunečné počasí.

Roztok z modré skalice

Mechům se na vaší střeše nebude líbit ani trochu v případě, že si na pomoc zavoláte modrou skalici. Seženete ji v hobbymarketech, zahradnictvích nebo v běžné drogerii. Samozřejmě si ji budete moci také zakoupit online. Smíchejte modrou skalici s vodou dle návodu. Vytvoříte světle modrozelený roztok, který aplikujete stříkací pistolí. Zeleň a lišejníky zmizí během chvilky. Pro ošetření zvolte den, kdy nejsou hlášeny srážky.

Mech na střeše
Foto: Pixabay

Domácí přípravek

Pro menší porosty zafunguje i váš domácí přípravek, který si vyrobíte z domácích ingrediencí. Budete potřebovat půl litru octa, osm litrů vody. Poslouží také chlorové bělidlo a práškové kyslíkové bělidlo jednoduše smíchané s přípravkem na mytí nádobí.

Vápno

Ještě je tu jeden postup, o který se můžete pokusit. Zeleně se zbavíte tak, že vyrobíte roztok z nehašeného vápna v podobné hustotě, jakou používáte pro běžné bělení zdí. Roztok přeceďte, abyste jím neucpali trysky, a dejte se do práce. Přelijte ho do postřikovače a ošetřete celou střechu. Zabývejte se zelení na střeše!

Zdroje info: bydleni.cz, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay